Dobre suplementy jako prezent dla najbliższych? Czemu nie!
14 kwietnia, 2022
Inspiracje i pomysły na pamiątki z okazji I Komunii Świętej
6 maja, 2022

10 pomysłów na prezent na dzień matki

10 pomysłów na prezent na dzień matki

Dzień mamy to czas refleksji i wdzięczności. To odpowiedni dzień, żeby zwolnić nieco tempa życia, usiąść z kobietą, która poświęciła sporą część jej życia na wychowanie i troskę, wypić spokojnie kawę, powspominać dawne czasy i obdarować ją wyjątkowym prezentem.

Jakie prezenty sprawią radość w dniu matki?

Pierwszą bardzo dobrą propozycją jest bon do SPA albo wyjście na masaż i do kosmetyczki. Szczególnie dobrze, jeśli w wyjeździe bierze udział także rodzeństwo, prezent na dzień mamy całkowicie zmienia charakter i staje się wydarzeniem, które rodzicielka zapamięta na długie lata. Ta chwila relaksu i odprężenia wprawi wszystkich w doskonały humor.

Sprawdzony prezent na dzień matki to karty prezentowe – nic nie sprawia tyle radości, co wspólne zakupy, wybieranie nowych książek, ubrań czy dodatków do domu. To upominek, który zachęca do wspólnego spędzania czasu, szczególnie jeśli łączy się z wyjściem do restauracji czy kawiarni.

Nikt nie lubi tak bardzo delektować się pyszną kawą czy herbatą, jak mama, dlatego warto pomyśleć o porcelanowym zestawie filiżanek, małych talerzyków i dzbanuszków. Mogą być ręcznie ozdabiane, zawierać oryginalne połączenia i świetnie komponować się ze stylem dominującym w kuchni czy salonie. Warto nabyć także dobrej jakości aromatyczną herbatę czy ulubioną kawę mamy i poświęcić nieco czasu na wypróbowanie całego zestawu, gdyż mama na pewno upiekła pyszne ciasto, które tylko czeka na zjedzenie.

Dzień matki aż zachęca do wspomnień i powrotu do wydarzeń z dzieciństwa czy wcześniejszych lat. Dobrym pomysłem na prezent jest album, w którym znajdują się ulubione zdjęcia całej rodziny z podpisami i wiadomościami zapewniającymi o miłości i wdzięczności. Taki upominek na pewno wywoła wiele emocji i wzruszy mamę do łez. Zdjęcia mogą być także wydrukowane w większym formacie i znaleźć się w barwnych ramkach. Kiedy zostaną powieszone na ścianie, każde spojrzenie na zdjęcia najbliższych będzie wywoływało uśmiech na twarzy.

Mama może otrzymać koszulkę z napisem podkreślającym, że jest świetną kobietą. Bluzeczki często łączą się ze zdjęciami czy ciekawymi hasłami. To strój, który aktywna mama chętnie wkłada w trakcie prac w ogródku czy przy wyjściu na zakupy.

Dobrym pomysłem jest także osobisty prezent, czyli torebka wykonana z dobrej jakości skóry, kolczyki czy łańcuszek. Wychowanie dzieci nie jest łatwym zadaniem i wiąże się z wieloma nieprzespanymi nocami, wspólnym odrabianiem prac domowych, gotowaniem i bezustannym sprzątaniem. Warto to docenić.

Wszystkie mamy, które kochają prace w ogródku i roślinność ucieszą się z pięknych propozycji kwiatowych. Można wybrać kilka pojedynczych sztuk, gdyż mamę ucieszy sam fakt sadzenia ich w ogródku albo pielęgnowania w domowym zaciszu. To wspaniały dodatek do kwietnika, który oprócz pięknego wyglądu zapewnia także oryginalny zapach.

W dalszej kolejności warto wziąć pod uwagę słodkości, szczególnie jeśli mama lubi przegryźć sobie aromatyczną czekoladkę czy ciasteczka, można przygotować dla niej kosz pyszności, w którym znajdują się ręcznie robione praliny i inne oryginalne przysmaki pochodzące z różnych rejonów świata.

Pomysłów na prezent na dzień matki jest bardzo wiele, ale warto wtedy pomyśleć o wspólnych chwilach, uśmiechu i miłej rozmowie, gdyż mamę ma się tylko jedną.