Argentyna atrakcje, których się nie zapomina
28 października, 2018
Świąteczne prezenty komputerowe
15 listopada, 2018

Dekoracja stołu ślubnego – stylowe winietki dla gości

Winietki są nieodłącznym elementem papeterii ślubnej. To właśnie one informują gości o przyporządkowanych im miejscach, dzięki czemu pozwalają na lepszą organizację w trakcie przyjęcia weselnego. Winietki to również doskonałe rozwiązanie dekoracyjne stołu.

Odpowiednio zaaranżowane i utrzymane w podobnym stylu, w którym przygotowana została cała dekoracja weselna, sprawią, że całość będzie prezentowała się nienagannie i elegancko.

Winietki – organizacja od samego początku

Planując wesele wraz z dużą liczbą uczestniczących gości warto odpowiednio zorganizować każdy etap imprezy. Dlatego też już na samym początku rozpoczęcia wesela, kiedy to goście zajmują wyznaczone miejsca, należy odpowiednio przemyśleć ich usytuowanie. Winietki pomogą w odpowiednim zorganizowaniu miejsc dla przybyłych gości, dzięki czemu unikniemy nieporozumień, a także tradycyjnych wyścigów w celu zajęcia odpowiedniego dla siebie miejsca.

Zdjęcie: amelia-wedding.pl

Rozdzielone pary

Często w sytuacji nieodpowiedniego zorganizowania miejsc do siedzenia dla gości, zdarza się, że zaproszona para nie ma możliwości usiąść obok siebie. Dzięki winietkom unikniemy podobnych sytuacji, ponieważ zyskamy możliwość wcześniejszej organizacji, podziału oraz optymalnego rozmieszczenia miejsc. Przyjęcie weselne jest w dużej mierze organizowane dla gości, dlatego warto przede wszystkim zadbać o ich dobre samopoczucie podczas spożywania posiłku, jak i później.

Piękno w szczegółach

Otóż to! Winietki weselne to doskonały element na wzbogacenie całości dekoracji. Powinny być spójne ze stylem oraz wybranym motywem przewodnim. Dobrze wykonane i współgrające z całością sprawią, że stół nabierze dodatkowego uroku i z pewnością zachwyci gości.

Zdjęcie: amelia-wedding.pl

Winietki trochę inaczej

Pomysłów na aranżacje winietek ślubnych jest wiele. Mogą mieć tradycyjny, prostokątny kształt, ale też np. oryginalny i przybrać formę koła lub geometrycznej figury. Na winietkach tego typu można oczywiście wpisać imię i nazwisko danego gościa lub pokusić się na dodatkowe słowa. Ciekawym pomysłem będzie tutaj umieszczenie wierszyka o miłości.

Ślub to wydarzenie, w czasie którego dwoje ludzi wypowiada przed sobą sakramentalne TAK, dlatego ciekawym pomysłem byłoby zadbanie o utrzymanie miłosnej atmosfery. Wierszyki o uczuciu dwojga, ślubujących sobie osób to idealna okazja na przypomnienie przybyłym gościom, jak ważne jest uczucie łączące małżonków. Karteczki tego typu można rozmieścić na stołach, przy nazwiskach gości lub wręczyć przy okazji upominku po przyjęciu.