Breloki metalowe – wyjątkowy pomysł na prezent
16 listopada, 2018
Sale weselne Wadowice – jak je przystroić?
26 listopada, 2018

Eleganckie prezenty mikołajkowe – jak uniknąć kiczu?

Mikołajkowy prezent dla kobiety to nie lada wyzwanie nawet dla prawdziwego mężczyzny. Wbrew pozorom kobiety nie zachwycają się tym, co różowe i kompletnie nieprzydatne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, by uniknąć niemal nieuchronnego w takiej sytuacji kiczu.

Zestaw miarek kuchennych

Nie, to wcale nie jest prezent seksistowski odsyłający kobietę tam, gdzie jej miejsce, czyli do kuchni. Mała kawa, średnia kawa, duża kawa – któż może wiedzieć, jaka będzie potrzebna danego dnia? Tego nie da się ustalić dzień wcześniej, ale zawsze warto mieć pod ręką odpowiednią miarkę. Wiadomo przecież, że odmierzanie kawy łyżkami to niemal profanacja! Podobnie jest z gorącą czekoladą, zieloną herbatą i yerbą. Miarka po prostu być musi. Najlepiej kilka w różnych rozmiarach.

Kubek termiczny

Wiadomo, jak to jest z kobietą. Zrobi sobie kawę, przypomni o niepowieszonym praniu, odbierze telefon, albo sama gdzieś zadzwoni, w międzyczasie sprawdzi pocztę, włączy telewizor i… kawa robi się zimna. Z kubkiem termicznym ten problem przestaje istnieć. Nieważne, kiedy kobieta przypomni sobie, że nie zdążyła jeszcze wypić kawy, ta i tak będzie ciepła.

Stojak na biżuterię

Te wiecznie rozrzucone po domu bransoletki, łańcuszki, rzemyki, kolczyki… Nigdy nie wiadomo, gdzie właściwie jest ich miejsce, a w sytuacji podbramkowej okazuje się, że ten najważniejszy element właśnie gdzieś się zapodział. Zamiast odkładać biżuterię gdziekolwiek, lepiej obwiesić nią gustowny stojak stylizowany na żyrafę. Wszystko będzie na swoim miejscu i jednocześnie na wierzchu.

Świeca zapachowa

Po co są świece, wiadomo – kobiety używają ich do wyczarowania intymnej atmosfery. I właściwie to jest istotą takiego prezentu. Nie kształt, nie zapach (choć oba te aspekty są ważne, wszak kobiety to estetki), liczy się obietnica tego, co przy zapalonej świecy można przeżyć. Romantyczny wieczór, smaczna kolacja, lampka wina… tak, z pewnością świeca to jeden z lepszych, o ile nie najlepszy prezent na mikołajki dla dziewczyny.

Rumowy syrop do kawy

Mało która kobieta uważa, że kawa powinna być czarna i gorzka. Większość lubi coś do niej dodać, na przykład tradycyjnie cukier i śmietankę, lub nieco bardziej awangardowo: egzotyczne przyprawy lub syrop o smaku wytrawnego trunku. Rumowy syrop do kawy będzie idealnym prezentem na chłodne grudniowe poranki i wieczory. Nie da się ukryć, że kawę o takim smaku najlepiej pije się we dwoje, dlatego warto po cichu kupić drugą butelkę na zapas, przyda się na Gwiazdkę.