Torebka vintage – pomysł na prezent w stylu retro
25 września, 2022
Lot helikopterem – pomysł na ciekawy prezent!
28 września, 2022

Gry terenowe – świetny sposób na udane urodziny dziecka

Gry terenowe - świetny sposób na udane urodziny dziecka

Przyjęcia urodzinowe dla dzieci stają się coraz bardziej wymagające. Dzieci chcą bawić się ze swoimi przyjaciółmi w atrakcyjnych okolicznościach. Już nie wystarczy zwykła sala zabaw oraz piękny tort. Starsze dzieci chcą czegoś wyjątkowego: zabawy w wyjątkowym miejscu i ciekawej aktywności. Dobrym przykładem może być paintball laserowy, lub paintball z elementami łucznictwa. To coś, co może zainteresować dzieciaki w wieku szkolnym, zająć ich na naprawdę długi czas, a jednocześnie być czymś w rodzaju niezapomnianej przygody.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

Jak się okazuje organizacja przyjęć dla dzieci to nie lada wyzwanie. Dzieciaki chcą oprócz tortu lub zamiast tortu czegoś absolutnie wyjątkowego – nietypowych atrakcji, ciekawych aktywności i świetnej zabawy. Jednocześnie rodzice łamią sobie głowę nad tym, jakie atrakcje zapewnić dzieciom na przyjęciu urodzinowym. Gry i zabawy dla dzieci na urodziny to już nie tylko planszówki czy skakanie po trampolinie. Starsze dzieci chciałyby zrobić coś naprawdę wyjątkowego. Co można im zaproponować?

Gry terenowe i zabawy terenowe dla dzieci – czy paintball laserowy jest sposobem na udane urodziny?

Paintball laserowy to ciekawa propozycja dla starszych dzieciaków, które chcą spędzić swoje przyjęcie urodzinowe w nietypowy sposób. Dzięki temu mogą podzielić się na drużyny i rywalizować ze sobą na takich zasadach jak zwykły paintball, jednak trafiać do siebie będą laserami, co pozwoli na nie zabrudzenie ubrań specjalnym barwnikiem, który jest typowo używane przy zabawach między innymi dla dorosłych. Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest równie emocjonująca i ekscytująca jak ta w tradycyjnej formie. Jest też ciekawą przygodą i interesującym sposobem na spędzenie czasu w gronie przyjaciół. Jak wiadomo gokarty, tory wyścigowe czy parki trampolin to wciąż ciekawe atrakcje, jednak dzieci potrzebują coraz to nowych bodźców, a paintball może być dla nich naprawdę czymś interesującym. Chociaż w dużej mierze kojarzy się z atrakcją dla dorosłych, dla dzieci w formie laserowej jest bezpieczną i ciekawą rozrywką, która pozwala na świetne spędzenie czasu. Dodatkowo zawiera też elementy edukacyjne – uczestnicy zabawy poznają między innymi umiejętność czytania mapy i zdrowej rywalizacji.

Paintball z elementami łucznictwa – gra terenowa nie tylko dla młodzieży

Jeśli chodzi o gry typu paintball wyróżniamy także Archery tag, czyli paintball łuczniczy. Działa on na podobnych zasadach jak tradycyjny, jednak jest czymś zupełnie nowym, ponieważ dzieci uczą korzystania się łuków i poznają tajemnice łucznictwa. To może być dla dzieci coś naprawdę ekscytującego, ponieważ większość nastolatków i starszych dzieci nie ma bezpośredniego dostępu do łuków i nawet nie wie na czym ten sport polega. To ciekawy sposób na zorganizowanie nietypowych urodzin, a jednocześnie poszerzenie umiejętności naszego dziecka oraz jego przyjaciół. To także rozrywka na miarę naszej kieszeni nie wymagająca wielkich wydatków finansowych. Dodatkowo do zabawy mogą przyłączyć się także rodzice, którzy poznają ciekawe gry w terenie.

Gry w terenie w Warszawie – jak znaleźć?

Mieszkając w Warszawie mamy bardzo szeroki wybór atrakcji, w których uczestnicy gier terenowych będą mieli masę zabawy. Tradycyjne gry terenowe jak paintball czy laser tag, gry scenariuszowe i inne zabawy na świeżym powietrzu z pewnością zadowolą nawet najbardziej wymagających. Gry na specjalne okazje w Warszawie znajdziemy bez problemu wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę internetową. Warto również zajrzeć na lokalne grupy w mediach społecznościowych – często znajdziemy tam oferty nowo powstających lokalnych atrakcji.