5 zalet płatności mobilnych
21 czerwca, 2020
Wyjątkowe wesele w Płocku
22 czerwca, 2020

Jak bezpiecznie robić zakupy online?

Sektor e-commerce prężnie się rozwija, a konsumenci coraz częściej i za coraz wyższe kwoty robią zakupy w Sieci. Niestety, nie brakuje również internetowych naciągaczy, którzy próbują oszukać klientów. Na co należy uważać, aby nie paść ich łupem i bezpiecznie robić zakupy online?

Sprawdzaj opinie innych klientów

Komentarze klientów, którzy skorzystali z oferty danego sprzedawcy przed nami, to doskonałe źródło informacji. Poczytaj je i dowiedz się, jakie są doświadczenia innych. Czy otrzymali towar zgodny z opisem? Czy mogli bez problemu dokonać zwrotu? A może były problemy z naprawą gwarancyjną? Oczywiście błędy i niedociągnięcia zdarzają się czasem każdemu, ale jeśli negatywne opinie przeważają, bezpieczniej będzie skorzystać z oferty innego, bardziej wiarygodnego sklepu.

Uważaj na wyjątkowe okazje

Oczywiście nie ma nic złego w wyszukiwaniu najkorzystniejszej oferty i korzystaniu z promocji. Zwłaszcza Internet jest doskonałym miejscem do tego, by dokonać zakupu w atrakcyjnej cenie. Jeśli jednak cena jest wyjątkowo niska, znacznie poniżej faktycznej wartości towaru i tego, co oferują inni sprzedawcy, powinno to wzbudzić Twoją czujność.

Korzystaj z szyfrowanego połączenia

Przed podaniem jakichkolwiek danych osobowych w Internecie, a zwłaszcza przed dokonaniem płatności online upewnij się, że dana strona posiada certyfikat SSL (ang. Secure Socket Layer). Jak to zrobić? Sprawdź, czy na pasku adresu po lewej stronie wyświetla się symbol kłódki. Jego obecność oznacza, że wszystkie dane są przesyłane z witryny za pomocą szyfrowanego połączenia, które zapewnia ich poufność.

Postaw na płatności online

Jeśli płatności w e-sklepie, w którym chcesz dokonać zakupu są obsługiwane przez renomowanego agenta rozliczeniowego, takiego jak https://www.przelewy24.pl/, jest to dodatkowy wyznacznik jego wiarygodności. Opłacenie zamówienia za pośrednictwem płatności online da Ci ponadto możliwość złożenia reklamacji (tzw. chargeback) w przypadku nieprawidłowości lub pomyłek przy transakcji, a także przyśpieszy ewentualny zwrot środków, jeśli zdecydujesz się odstąpić od umowy i oddać zakupiony towar.

Pamiętaj o tych kilku podstawowych zasadach, a pozwoli Ci to uniknąć utraty środków podczas zakupów w Sieci!