Spinki do mankietów – Stylowe dodatki dla Pana Młodego
25 kwietnia, 2018
Jaki prezent podarować żonie na rocznicę? Sprawdzone pomysły
30 kwietnia, 2018

Jak pływać na wakeboardzie?

Pływanie na wakeboardzie nie jest zbyt wielkim wyczynem. Wbrew pozorom przy minimum wysiłku i przeciętnej kondycji można bardzo szybko opanować podstawy i pływać z wiatrem w zawody.

Podstawy pływania na wakeboardzie

Wakeboard nie jest trudny opanowanie podstaw to zazwyczaj jedna godzina zajęć z instruktorem. Wystarczają na to zazwyczaj dwie lekcje, aby móc sobie swobodnie pływać i sterować deską bez wahania. Wiadomo, każdy z nas jest inny i niektórzy mają predyspozycje albo lepiej wyćwiczone odpowiednie partie mięśni i szybciej załapią rytm.

Jednak jest to sport uniwersalny. Można się go uczyć będąc jeszcze w podstawówce, czy nawet już na emeryturze. Wszystko zależy od nas.

Sprzęt

Bez sprzętu odpowiednio dobranego ani rusz. Na podstawowe wyposażenie składa się:

  • deska
  • kamizelka wypornościowa
  • kask.

Oczywiście jest wiele kompilacji desek i innych dodatków, które ułatwiają pływanie czy robienie odpowiednich trików na wodzie. Inna deska dedykowana jest do pływania na fali za łódką, a inna będzie bardziej optymalna do pływania w wakeparku na wyciągu.

Jak pływać

Początkującym ciężko jest się przemóc i nie ciągnąć za linę. Tajemnica polega na tym aby dać się ciągnąć i tylko manewrować środkiem ciężkości przy wykonywaniu slalomu, czy zakręcaniu.

Trzeba być wyprostowanym. Garbienie się i pochylanie do przodu kończy się zazwyczaj orzeźwiającą kąpielą. Należy utrzymywać prostą postawę, a dłonie z drążkiem trzymać blisko ciała.

Kiedy czujemy, że tracimy równowagę warto zastosować prosty trik. Wystarczy wrócić do postawy wyjściowej dokładniej to kucnąć na desce i przyciągnąć bar do kolan. Kiedy odzyskamy pewność siebie powoli prostujemy się.

Gdzie pływać

Aby sobie spróbować pływać na wakeboardzie należy znaleźć najpierw odpowiedni dla nas wakepark. Tam możemy spróbować swoich sił. Do tego na terenie spotu zazwyczaj jest bogate zaplecze. Znaleźć można tam także plaże, gdzie można odpocząć. Do tego są też tam place zabaw dla dzieci. Często też można znaleźć domki do wynajęcia domki czy kampingi. Wszystko zależy od

Można spokojnie nauczyć się pływać na wakeboardzie, gdzie nie jest to trudne. Mogą spokojnie się uczyć dzieci na równi z dorosłymi. Jeśli nasza kondycja jest na poziome przecietnej to możemy bez problemu opanować podstawy. Przed wyruszeniem na spot warto zaznajomić się z podstawami, aby ułatwić sobie start. Przy czym na pierwsze pływanie lepiej wybrać się na lekcję z instruktorem bo dzięki niemu łatwiej nam będzie opanować pływanie i uniknąć błedów.

Źródła: