Zabawne i nietypowe – wszystko o gadżetach na prezent
30 września, 2020
Najlepszy pomysł na prezent dla dziecka niezależnie od wieku – lampa little lights
4 października, 2020

Jak spędzić wyjątkowy weekend we dwoje w Karpaczu?

Rejon Karkonoszy od dawna przyciąga turystów widokami, które zapierają dech w piersiach. Bogata baza noclegowa i wygodny dojazd to ogromne zalety tego regionu. Każdy, kto lubi chodzić po górach z pewnością słyszał o Śnieżce, Szrenicy czy czeskim Harrachovie. Karpacz słynie z wielu atrakcji, jak drewniany kościół Wang i Muzeum Karkonoskie Tajemnice. Wielu gości, szukając ustronnego miejsca dla dwojga wybiera Restaurację Sowiduch, która stała się jedną z wizytówek tego regionu.

Restauracja Sowiduch – magiczne miejsce na weekend

To wyjątkowe miejsce, które łączy urokliwą atmosferę, pyszną kuchnię i oryginalny klimat. Właściciel restauracji, wykorzystał receptury staropolskiej kuchni i zmodyfikował je, dostosowując do nowoczesnych standardów. Wszystkie składniki pochodzą od lokalnych dostawców, zielarzy i hodowców.

Jedzenie to jednak nie wszystko. Wnętrze restauracji prezentuje całą historię regionu oraz wspomina ludzi, którzy stworzyli jego legendę. Wystrój utrzymany jest w stylu, który nawiązuje do opowieści o Duchu Gór i walońskich odkrywcach. Na ścianach wiszą płaskorzeźby i ozdoby, które pozwalają odpłynąć myślom.

Interior został zaprojektowany w przemyślny sposób, oferując mentalną wyprawę przez trzy etapy powstawania Karpacza. Odnajdziemy w niej część poświęconą przygodom Walonów, którzy wydobywali tutaj drogocenne kruszce, opowieści z życia pasterzy oraz nawiązanie do ostatniego etapu historii, kiedy to wskutek religijnych prześladowań w rejon Karkonoszy zaczęli napływać protestanci z terenu Czech.

Restauracja Sowiduch to także wyjątkowy w swoim rodzaju browar, który warzy i sprzedaje własne wyroby. Rzemieślnicze piwa smakują wyjątkowo i każdy ich łyk pomaga przenieść się w zapomniane czasy owiane mgłą tajemnicy. Specjalnościami restauracji jest Pils, New England IPA, piwo pszeniczne, Old Ale oraz Mango Ale. Piwa sprzedawane są w objętościach 0,5 litra oraz litr i zawsze są schłodzone. Ciekawym rozwiązaniem dla wytrawnego piwosza jest specjalne menu degustatorskie. Porcja składa się z wybranych piw, każde podawane w objętości 100 mililitrów.

To wspaniałe miejsce, które warto odwiedzić razem z wyjątkową osobą, aby razem poczuć magię Karkonoszy.

Gdzie znaleźć romantyczny hotel dla dwojga?

Karpacz i jego okolice oferują bardzo wiele miejsc noclegowych i każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno turysta, który poszukuje jedynie miejsca do spania, osoby, które szukają maksymalnej wygody i pełnego pakietu usług dodatkowych, ale także pary, które chcą spędzić ze sobą kilka dni w wyjątkowej atmosferze.

Wiele z hoteli odpowiadając na potrzeby gości oferuje specjalne pakiety dla dwojga na romantyczny weekend, często połączone z wizytą w SPA z kompletem zabiegów, specjalne strefy relaksu lub nocne kluby i kręgielnie. Połączenie tego z romantyczną kolacją dla dwojga to świetny pomysł na udany czas razem.

Góry – Raj dla aktywnych

Wszyscy wiemy, że góry to przede wszystkim malownicze, piękne szlaki i kontakt z nieskażoną naturą. To także wszechogarniająca cisza i – tak rzadka w obecnych czasach – możliwość bycia samemu z własnymi myślami choć przez chwilę.

Walory gór możemy także odkrywać w ruchu. Górski rejon Karkonoszy znany jest z wielu biegów terenowych i górskich. Ogromną zaletą tej dyscypliny są zróżnicowane szlaki, które wiodą na zmianę w górę i w dół. To także wspaniały sprawdzian kondycji i formy sportowej dla każdego sportowca. Nic tak nie przetestuje wydolności organizmu, jak bieganie w terenie.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych biegów ultra w Polsce jest wyścig 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc, którego start, a zarazem meta znajduje się tuż przy restauracji Sowiduch.

A oto więcej pomysłów na to, > jak być aktywnym w Karpaczu .

Karkonosze to także możliwość pieszych wędrówek, zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. Trasy wiodące na Odrodzenie, Przełęcz Okraj lub do Szklarskiej Poręby to niezapomniane przeżycie, wspaniałe widoki i ogromne przestrzenie, które dają poczucie spełnienia. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj – Najpiękniejsze szlaki turystyczne Karpacza.