Najlepszy pomysł na prezent dla dziecka niezależnie od wieku – lampa little lights
4 października, 2020
Nie masz pomysły na prezent dla mężczyzny? Podpowiadamy!
17 października, 2020

Jak wybrać kosmetyki na prezent?

Kosmetyki to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent dla najbliższych. Do najczęściej wybieranych kosmetyków na prezent należą balsamy i masła do ciała, perfumy, kosmetyki do kąpieli.

Bezpiecznym wyborem są kosmetyki ochronne. Ochronny krem przyda się każdemu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Podobnie kosmetyki nawilżające i regenerujące.

Dużą popularnością wśród kosmetyków wybieranych na prezent cieszą się perfumy. W tym przypadku trzeba znać preferencje i upodobania danej osoby, trzeba też mieć pewność, że obdarowywana osoba nie posiada już podobnego flakonika perfum na swojej półce.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są też kosmetyki naturalne. Doskonale sprawdzą się także bardzo dobrej jakości kosmetyki do kąpieli o pięknym, zmysłowym zapachu, takie, jak np. zestaw do kąpieli w ofercie sklepu hagi.com.pl.

Jakich kosmetyków nie dawać w prezencie?

Na prezent nie należy wybierać kosmetyków o zbyt intensywnym działaniu, zawierających kwasy owocowe. Takie kosmetyki nie każdemu służą, a nie chcemy przecież, by nasz prezent trafił do kosza na śmieci lub został przekazany innej osobie.

Wybierając kosmetyki na prezent, warto zwrócić uwagę na to, jakich kosmetyków do tej pory używała bliska osoba. Oczywiście nie musimy ściśle trzymać się tych marek, które zna. Otrzymanie prezentu to okazja do poznania nowych kosmetyków. Musimy jednak trzymać się podobnych typów produktów.

Nie wybierajmy peelingów mechanicznych, gdy obdarowywana osoba używa peelingów enzymatycznych, nie decydujmy się na krem natłuszczający, podczas gdy dana osoba używa kremu nawilżającego. Starajmy się nie dawać też w prezencie kolorowych kosmetyków do makijażu, takich jak puder czy podkład do twarzy, nie znając preferencji osoby obdarowywanej.

Zestawy kosmetyków

Za kilka tygodni będziemy rozglądać się za prezentami świątecznymi dla swoich bliskich. W drogeriach i hipermarketach pojawią się gotowe zestawy prezentowe. Takie kosmetyki są dobrane do siebie pod kątem serii i zapachu, są pięknie i estetycznie zapakowane, wyglądają więc elegancko i odświętnie. Wśród produktów w zestawach często tylko jeden kosmetyk jest praktyczny i wartościowy, a reszta to dodatek, który ma tylko robić wrażenie.

Lepiej jest osobiście dobrać zestaw kosmetyków, które idealnie będą pasować do potrzeb i upodobań osoby obdarowywanej. Zawsze kierujmy się jakością produktów. Nie wybierajmy najtańszych kosmetyków. Trzeba też pamiętać, że każdy prezent powinien być ładnie i starannie zapakowany.