Najpiękniejsze chwile uwiecznione w Instaxie
22 kwietnia, 2020
Pomysł na prezent z okazji Dnia Matki
30 kwietnia, 2020

Jak wybrać obrączki ślubne?

Kiedy przyszli małżonkowie decydują się na zawarcie związku małżeńskiego, jedną z kluczowych decyzji jest wybór obrączek ślubnych. Ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim emocjonalne. To symbol węzła małżeńskiego oraz wzajemnej miłości dwojga ludzi. Dlatego tak ważne jest, abyście wiedzieli, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie jubilerskim.

Wybór kruszcu – Złoto, srebro, a może platyna?

Podstawowa wątpliwość dotyczy kruszcu, z jakiego zostaną wykonane obrączki. Wybór modeli jest bardzo szeroki, salony jubilerskie oferują obrączki:

  • Złote (złoto może być żółte, białe lub różowe),
  • Srebrne,
  • Platynowe,
  • Tytanowe

O wyborze na ogół decyduje barwa surowca. Najbardziej klasycznym wyborem jest żółte złoto o próbie 0,585. Takie obrączki to nie tylko ponadczasowy styl i elegancja, ale także trwałość na długie lata. Od złota bardziej wytrzymałe na uszkodzenia jest tylko platyna i tytan. Ciekawym wyborem jest zakup obrączek dwukolorowych, wykonanych z połączenia rożnych kruszców. Z kolei modele srebrne są nieco tańsze, ale także bardziej podatne a uszkodzenia mechaniczne.

Na jaki styl się zdecydować?

Kolejną kwestią jest dopasowanie wyglądu obrączek do Waszych preferencji.

Zadajcie sobie pytanie, czy chcecie, aby obie obrączki były bliźniacze, czy jedna ma być dopełnieniem drugiej? A może oczekujecie, że obrączki będą miały wpleciony w siebie motyw przewodni z dnia ślubu, dzięki czemu po latach będziecie wspominać z rozrzewnieniem tamten wyjątkowy dzień?

Często wybieranym przez małżonków rozwiązaniem jest także wybór obrączki, która dopełni się wizualnie z pierścionkiem zaręczynowym (stąd też moda na obrączki ślubne z diamentem).

Pamiętaj jednak, że przede wszystkim obrączki ślubne muszą oddawać Wasz charakter i wzajemny stosunek do siebie. Jeżeli wahacie się, czy postawić na ozdobne, wyszukane wzornictwo, być może lepiej poprzestać na klasycznych rozwiązaniach, które przetrwają próbę czasu. Interesujące modele w atrakcyjnych cenach znajdziesz tu: https://savicki.pl/.

Możliwości wyboru są ogromne, a zakłady jubilerskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Jeżeli nie możesz się zdecydować, jakich obrączek potrzebujecie, umów się na indywidualne konsultacje. Pracownicy z chęcią pomogą dokonać wyboru i zaprezentują aktualne trendy.

Jak wybrać grubość i rozmiar obrączki?

Aby obrączka pewnie leżała na palcu, powinna z lekkim oporem przechodzić przez środkowy staw palca serdecznego. Nie możesz wciskać jej na siłę (oznacza to, że jest zbyt ciasna). Obrączka nie może także sama się zsuwać z palca (jeśli tak się dzieje, znaczy to że wybrany rozmiar jest zbyt duży).

Pamiętajcie także o tym, że kiedy temperatura na zewnątrz jest wysoka, palce mogą lekko puchnąć, zaś zimą wręcz przeciwnie, rozmiar dłoni lekko się zmniejsza. Wtedy także okaże się, czy rozmiar obrączki został dobrany właściwie.

Jeśli chodzi o szerokość obrączek, jest to bardzo indywidualna kwestia. Na ogół uznaje się, że obrączki szersze lepiej pasują na większe, męskie dłonie. Te węższe, jako bardziej subtelne, lepiej wyglądają na drobnych dłoniach kobiecych. Warto jednak zwrócić uwagę, że węższe obrączki łatwiej ulegają uszkodzeniu i deformacji.

Wybór obrączek to bardzo ważny krok, który stawiacie już na samym początku wspólnego życia. Dlatego tak ważne jest, aby był to krok przemyślany. Dzięki temu wiele lat później, spojrzycie na Wasze obrączki – i na siebie nawzajem – z taką samym uczuciem, jak robicie to dzisiaj.