jakdbacobrwi
Jak dbać o brwi, aby były idealne?
5 lutego, 2023
Prosecco vs champagne - czym się różnią
Prosecco vs champagne – czym się różnią
15 lutego, 2023

Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek!

Jak wybrać salę weselną? 5 wskazówek!

Organizowanie ślubu i wesela może być bardzo stresujące. Jednak łatwo tego uniknąć. Wystarczy przygotować odpowiedni plan działania. Ustal priorytety i do każdego zadania postaraj się podejść rozważnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, które ułatwią Ci wybór sali weselnej. Najważniejsze – zachowaj spokój! Na pewno wszystko się uda.

Kiedy rozpocząć poszukiwania sali weselnej?

Przede wszystkim nie odkładaj w nieskończoność planowania wesele. Przygotowania trzeba rozpocząć odpowiednio wcześnie – jednak co to właściwie oznacza? Niektórzy pierwsze kroki w tym kierunku robią już 2, a nawet 3 lata wcześniej. W większości przypadków oczywiście nie ma takiej konieczności. Poszukiwania sali weselnej najlepiej rozpocząć zaraz po ustaleniu daty ślubu. Jeśli zależy Wam na konkretnym miejscu, najpierw sprawdźcie, jakie terminy są dostępne, a dopiero potem wybierzcie datę ślubu w kościele lub urzędzie stanu cywilnego.

Lokalizacja sali weselnej – gdzie zorganizować przyjęcie?

Lokalizacja sali weselnej to kluczowa kwestia. Ważna jest jej odległość od kościoła lub urzędu stanu cywilnego – gdy jest daleko, warto zapewnić transport dla gości. Jeśli szukasz pięknego miejsca w świetnej lokalizacji – sala weselna Piaseczno to odpowiedź na Twoje potrzeby i oczekiwania.

Wielkość i styl sali weselnej – ustal motyw przewodni

Wielkość sali weselnej musi być odpowiednio dostosowana do liczby zaproszonych gości. W zbyt małej sali zaproszone osoby będą czuły się niekomfortowo. Z kolei za duża sala spowoduje, że wszyscy się rozejdą i przestrzeń będzie wydawała się pusta.

Przed ostatecznym wyborem sali weselnej, zastanów się, jaki będzie motyw przewodni przyjęcia. W jakim stylu chcesz je urządzić? Styl klasyczny, nowoczesny, retro, minimalistyczny, rustykalny, boho, a może leśny? Wszystko powinno świetnie ze sobą współgrać, a styl sali ma wpisywać się w Twoją koncepcję.

Menu i obsługa na sali weselnej

Upewnij się, czy w ofercie sali weselnej jest również serwowanie dań, czy jednak trzeba skorzystać z cateringu. Duże znaczenie ma także kwestia obsługi na przyjęciu. Dowiedz się, czy na miejscu będą kelnerzy, czy konieczne jest wynajęcie dodatkowego zespołu pracowników. Na szczęście większość sal weselnych ma w swojej ofercie takie usługi.

Dodatkowe udogodnienia – na co zwrócić uwagę?

Jest jeszcze kilka istotnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę, wybierając salę weselną. Jeśli wesele organizowane jest latem – klimatyzacja może okazać się prawdziwym zbawieniem. Z pewnością przyda się również wydzielona strefa dla palących, a także możliwość noclegu i parking dla gości.

Wybór odpowiedniej sali weselnej może być sporym wyzwaniem. Jednak nie stresuj się tym zadaniem – spokojnie sprawdź, które miejsce spełnia Twoje oczekiwania i potrzeby.