Zdrowa żywność pomysłem na prezent
25 marca, 2019
Książka na prezent – Morawiecki i jego tajemnice – nowa biografia polskiego premiera
14 maja, 2019

Jak wybrać trafiony prezent na Dzień Dziecka?

Dzień Dziecka to święto, na które czekają wszystkie dzieci. Rodzice i reszta rodziny pragną w tym dniu uszczęśliwić swoje pociechy. Szczególna organizacja tego dnia oraz trafione prezenty sprawią, że ten dzień będzie dla dziecka wyjątkowy.

Weźmy pod uwagę temperament dziecka

Prezenty na Dzień Dziecka nie muszą być kosztowne i wyszukane, by ucieszyły smyka. Często dorośli nie mają jednak pomysłu na prezent dla pociechy. Dzieci różnią się temperamentem, upodobaniami, zainteresowaniami. Niekoniecznie to, co spodoba się jednemu dziecku, ucieszy też inne dziecko.

Dziecko, które lubi spędzać wolny czas nad kartkami papieru i ogromną przyjemność sprawia mu rysowanie, z pewnością ucieszy się z zestawów do malowania i rysowania. Farby, kredki świecowe, zwykłe, pastele, różnokolorowe flamastry, pędzle w różnych rozmiarach mogą być udanym prezentem. Dziecko, które nie potrafi usiedzieć w miejscu, jest bardzo ruchliwe na pewno zadowoli jakiś sprzęt sportowy – piłka, zestaw do badmintona, rower, hulajnoga, rolki, wrotki, deskorolka.

Zabawki edukacyjne, gry, książeczki

Dobrym pomysłem na prezent są zabawki edukacyjne. Takie zabawki łączą w sobie dwie funkcje – zabawę i edukację. Inną zabawkę edukacyjną wybierzemy dla dziecka w wieku przedszkolnym, inną dla ucznia.

Młodsze dzieci ucieszą się z puzzli, klocków, gier planszowych. Starsze dzieci zadowolą modele samolotów czy statków do sklejania i składania, zestawy kreatywne np. do tworzenia biżuterii, zestawy do śpiewania karaoke, itp. Prawie każde dziecko ucieszy się też z gry komputerowej. Wybierając taką grę należy dopasować ją do wieku i płci dziecka i zwrócić uwagę, czy posiada ona walor edukacyjny.

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju zabawki, książeczki i gadżety związane z postaciami z ulubionych bajek. Świnka Peppa, Elza, Masza i Niedźwiedź, Strażak Sam to ulubieni bohaterowie większości naszych pociech.

Nie tylko rzecz materialna ucieszy dziecko

Niezależnie od możliwości finansowych każdy z nas jest w stanie uszczęśliwić swe pociechy. Trzeba tylko uważnie obserwować dzieci, by wiedzieć, co sprawi im największą przyjemność.

Dzień Dziecka to także dzień, kiedy warto poświęcić pociechom więcej czasu niż zazwyczaj, zabrać je na wycieczkę, do wesołego miasteczka, do kina lub po prostu poświęcić im nieco więcej czasu w domu, pobawić się z nimi, poprzytulać, wspólnie poczytać książeczki lub pooglądać bajki wspólnie z pociechami.