Wielki powrót dzwonów! Będą naprawdę modne
26 sierpnia, 2020
Zapadające w pamięć fotoprezenty – który rodzaj wybrać dla bliskich?
2 września, 2020

Jak wybrać wyjątkowy prezent na 70. urodziny?

Tak piękna rocznica, jak siedemdziesiąte urodziny zasługuje na naprawdę wyjątkowy i ekskluzywny prezent. Trudno jednak o naprawdę pomysłowy podarunek dla osoby, która najprawdopodobniej ma już wszystko, o czym marzyła. Jest jednak grupa prezentów, które są ponadczasowe i doskonale sprawdzają się bez względu na wiek. Mowa o zegarkach. Jeśli nie jesteś pewny (lub pewna), na co zwrócić uwagę, doradzamy jak wybrać czasomierz dla wyjątkowej osoby.

Na jaki mechanizm w zegarku się zdecydować?

Większość zegarków z niskiej i średniej półki to tzw. zegarki kwarcowe. Są one napędzane baterią, którą należy raz na jakiś czas wymienić, inaczej zegarek nie będzie działał. Część producentów decyduje się także na sprzedaż zegarków napędzanych energią pochodzącą ze słońca. Bateria solarna na ogół znajduje się w wyświetlaczu. Dla sprawnego ładowania urządzenia niezbędna jest jednak ekspozycja na światło słoneczne, którego w naszym klimacie brakuje. To także nowoczesne rozwiązanie, które nie każdemu przypadnie do gustu.

Wyższa półka to zegarki mechaniczne. Posiadają one wbudowany mechanizm, który należy nakręcać (w dobrych zegarkach raz na kilka dni), ale są całkowicie niezależne od zewnętrznego źródła zasilania. Odmianą zegarków mechanicznych są modele automatyczne, które nie wymagają nakręcania, ale nadal działają w oparciu o rozwiązania mechaniczne – zegarek nakręca się podczas użytkowania, kiedy poruszamy ręką.

Dla osoby, która obchodzi siedemdziesiąte urodziny najlepszym prezentem będą oczywiście zegarki mechaniczne lub automatyczne. Są to najbardziej klasyczne i eleganckie modele, w dodatku odporne na działanie upływu czasu i niepodatne na uszkodzenia.

Na jaką markę zegarka się zdecydować?

Nie ma jednej, dobrej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Najlepiej wybierać marki znanych producentów. Gwarantuje to nie tylko bezawaryjność i precyzję działania, ale także wytrzymałą budowę dzięki użyciu komponentów dobrej jakości. Bardzo często zaufani producenci oferują także długoletnią gwarancję na swoje produkty. Przyjęło się sądzić, że godne zaufania są firmy, które przynależą do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego.

Bardzo szeroki wybór zegarków odnajdziemy w sieci. Znane sklepy internetowe oferują zegarki męskie, a tu znajdziesz zegarki damskie.

Jeśli pragniemy kupić na urodziny ekskluzywny zegarek, ale nie chcemy wydawać ogromnej kwoty na nowy zegarek marki Omega, Rolex lub Longines, zawsze możemy rozważyć zakup produktów polskiej firmy. Świetnym wyborem są chociażby zegarki takich marek, jak Atlantic lub Copernicus.

Najstarsza i najbardziej znaną serią firmy Atlantic pozostają zegarki z serii Atlantic Worldmaster. Nieco mniej klasyczną i bardziej nowoczesną serią jest grupa zegarków Mariner. Stylistyka nawiązują one do zegarków dla nurków, a ich charakterystyczną cechą jest dwukolorowy bezel (najczęstsze zestawienia to granat, czerń i czerwień), który możemy zestawić z paskiem skórzanym lub klasyczną, metalową bransoletą. To także seria, która oferuje wodoszczelność mechanizmu do 200 metrów, a także innowacyjną technologię Neobrite, która polega na iluminowanej tarczy. Dzięki temu tarcza zegarka będzie doskonale widoczna nawet w ciemności.

Inna znana polska marka zegarków to Copernicus. Jedną z ich najbardziej rozpoznawalnych linii zegarków jest seria Flagship, która nawiązuje do losów okrętu ORP „Orzeł”. Tarcze zegarków z tej serii stylizowane są na wygląd manometru z łodzi podwodnych. Drugą serią zegarków tej firmy są zegarki Atlas, które powracają do wzorów i stylistyki poszukiwanej dziś przez kolekcjonerów.

Jak można dedykować zegarek bliskiej osobie?

Świetny sposobem na personalizację zegarka jest grawerowanie na zegarkach czyli wykonanie dedykacji na deklu. Dzięki precyzyjnej, laserowej technologii napis będzie subtelny, i zostanie wykonany wybraną czcionką. To idealna okazja, aby zostawić trwałą i wyjątkową pamiątkę osobie, która nie będzie się na co dzień rozstawała z prezentem.

Zegarek to podarunek, który zostanie z obdarowaną osobą na wiele lat. Będzie odmierzał chwile spędzone razem i ułatwiał wspominanie tych, które już minęły. Dlatego nie warto być przesądnym. Podarowanie drugiej osobie zegarka wcale nie musi oznaczać nadchodzącego rozstania, a wręcz przeciwnie – może być początkiem nowej, wspaniałej przygody.