Filmy, które każdy powinien zobaczyć
1 sierpnia, 2021
Co dać dziecku prócz zabawek?
9 sierpnia, 2021

Jak wybrać zabawki budowlane na prezent dla najmłodszych?

zabawki-budowlane

Jeśli szukasz prezentu dla swojego dziecka, to powinieneś zainteresować się zabawkami budowlanymi, które idealnie nadają się do zabawy w domu, jak i na podwórku. Gwarantujemy, że przyniosą one Twojemu maluchowi mnóstwo radości, a zabawa będzie znacznie ciekawsza. Zanim jednak dokonasz wyboru zabawki budowlanej, to musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Co jest najważniejsze? Sprawdź to!

Spójrz na grupę wiekową

Zasadniczym błędem, który popełniają rodzice podczas zakupu zabawki dla dziecka, jest niezwracanie uwagi na grupę wiekową. Nie bez powodu jednak według prawa konsumenta każda zabawka musi zawierać informacje, dla kogo jest przeznaczona. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo najmłodszych. Wiele zabawek – szczególnie zabawek budowlanych – składa się z wielu niewielkich elementów, które mogą być niebezpieczne, bowiem maluchy mogą je połknąć. Ważne jest też to, że zabawka może przerastać możliwości dziecka i po prostu się nie spodoba, a jedynie będzie wywoływać irytację.

Zainteresuj się certyfikatami

Wybierając zabawki budowlane dla dziecka, koniecznie musimy zwrócić również uwagę na certyfikaty. Powinno ich być jak najwięcej, dzięki czemu możemy mieć pewność, że są one całkowicie bezpieczne. Dla przykładu: zabawki firmy Bruder produkowane są z najwyższej jakości materiałów, których jakość jest kontrolowana na wszystkich etapach i mają one znaki jakości EN71 w Europie, natomiast ASTM w Ameryce Północnej. Zabawki marki Bruder posiadają również certyfikat CE, który jest deklaracją producenta, że produkty spełniają wymagania dyrektyw unijnych dotyczących zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia oraz środowiska, jak również określających zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Co więcej, wiele zabawek z oferty tej marki ma certyfikat SPIEL GUT.

Wybierz odpowiednią zabawkę budowlaną

Bardzo ważną kwestią jest też wybór odpowiedniej zabawki dla małego budowniczego. W ofercie marki Bruder znajdują się zabawki budowlane, dzięki którym najmłodsi mogą stworzyć w swoim pokoiku plac budowy. Twój maluch chciałby budować domy w przyszłości? Z pewnością ucieszy się z zabawki odzwierciedlającej koparkę, dźwig, czy betoniarkę. Co więcej, wspomniana firma oferuje również mnóstwo innych pojazdów – m.in. wozy policyjne, strażackie i inne! Na pewno znajdziesz taki, który ucieszy Twoje dziecko i pozwoli mu na ekscytującą zabawę i rozwijanie wyobraźni oraz kształtowanie zdolności manualnych.