recznik-z-haftem
Pomysł na prezent – ręczniki z własnym haftem
26 lipca, 2022
Gry planszowe na prezent – nasze propozycje
Gry planszowe na prezent – nasze propozycje
11 sierpnia, 2022

Jak znaleźć salon jubilerski, który spełni oczekiwania?

Jak znaleźć salon jubilerski, który spełni oczekiwania?

Znalezienie odpowiedniego salonu jubilerskiego jest ważne, ponieważ inwestycja w biżuterię jest na wiele lat bądź na całe życie. Należy zapoznać się z ofertą, jaką dysponują salony jubilerskie, aby ocenić czy wpasowuje się w indywidualny gust oraz potrzeby. W aspekcie indywidualizmu również ważne jest to, jak wygląda salon jubilerski, powinien być elegancki i szykowny, prezentować się tak pięknie jak biżuteria. Warto szukać firm, dla których najważniejszy jest klient. Atmosfera, którą tworzą jubilerzy w salonie, jest kolejnym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę.

Kiedy korzystamy z usług salonu jubilerskiego?

Istnieje wiele okazji, kiedy chcemy zrobić prezent bliskiej osobie albo samym sobie, w postaci doboru biżuterii, która stanie się naszym prywatnego talizmanem. Wtedy warto jest odwiedzić salon jubilerski, aby mieć pewność, że fachowcy pomogą nam wybrać element biżuterii, która idealnie spełnia nasze wymagania. 

Prezent w postaci biżuterii jest osobistym i pięknym gestem, który może być ozdobą na całe życie. Zaręczyny to idealna okazja, aby kupić pierścionek z tradycyjnym brylantem, oryginalnym tanzanitem lub szmaragdem, a następnie udać się po obrączki wykonane np. ze złota lub srebra. Na taką okazję jak Dzień Kobiet lub urodziny warto skorzystać z usług salonu jubilerskiego i obdarować bliską osobę kompletem kolczyków lub wisiorka, aby czuła się wyjątkowo. 

Jak wybrać salon, który spełni oczekiwania?

Przy wyborze salonu jubilerskiego powinno być ważne czy posiada duży wybór produktów. Warto udać się do jubilera, który realizuje projekty biżuterii na indywidualne zamówienie oraz zapoznać się z opiniami innych klientów, sprawdzając np. opinie w internecie, w ten sposób można mieć pewność, że do danego salonu klienci chętnie wracają. 

Doświadczenie i umiejętności profesjonalisty w salonie jubilerskim powinny być kluczowe w podjęciu decyzji. Należy zapytać jubilera, czy ma kwalifikacje gemmologiczne, dzięki którym może pracować z kamieniami. Należałoby się dowiedzieć czy zajmuje się produkcją i renowacją biżuterii. Jubiler musi mieć umiejętności w mocowaniu i doborze wkładek, polerowaniu, zmianie rozmiaru biżuterii, usuwaniu rys oraz laserowym lutowaniu pęknięć. Kolejnym ważnym aspektem jest to czy jubiler daje gwarancję na biżuterię Po rozmowie z jubilerem i obejrzeniu jego portfolio, można ocenić czy jego prace wpasowują się w indywidualny gust i potrzeby oraz czy jest profesjonalistą w wykonywaniu biżuterii, czyli zarówno artystą, jak i rzemieślnikiem.

Jubiler w Krakowie – jak znaleźć dobrego specjalistę?

Salon Siudek Jewellery to miejsce, w którym biżuterię tworzą niezawodni specjaliści. Znajduje się w samym centrum starego Krakowa, przy ul. Wielopole 24. Jubiler w Krakowie posiada również stronę internetową, która prezentuje różnorodne egzemplarze biżuterii.

Firma jest działalnością rodzinną i istnieje od około 30 lat. Pokolenia, które ją tworzą robią to z pasji i zamiłowania do biżuterii, do jej tworzenia używają kamieni szlachetnych, syntetycznych oraz prawdziwej wypalanej emalii.  Najczęściej występują: diamenty, brylanty, szmaragdy, szafiry, rubiny, perły oraz szeroka gama kamieni półszlachetnych. Na życzenie klientów specjaliści z salonu jubilerskiego wytwarzają biżuterie w stylach: secesyjnym, edwardiańskim, art deco. W salonie w ofercie są pierścionki zaręczynowe. Klasyczne, eleganckie modele z pojedynczym, centralnie umiejscowionym brylantem lub kamieniem półszlachetnym oraz kamienie o nietypowych kształtach. 

Salon jubilerski oferuje również pierścionki z aleksandrytem, wykonane z żółtego złota, które są oryginalną wersją pierścionka zaręczynowego. W ofercie znajdują się również pierścionki z ametystem, brylantem – wykonane zarówno z białego, jak i klasycznego złota oraz z ponadczasową perłą, rubinem, szafirem, szmaragdem i wieloma innymi kamieniami. Salon ma do zaproponowania oczywiście również obrączki ślubne, w różnych odmianach kolorystycznych złota, jak i srebra czy platyny. 

Salon jubilerski oprócz ozdób do dłoni ma w swojej ofercie kolczyki i wisiorki wykonane z żółtego złota z użyciem kamieni takich jak brylant, szafir, szmaragd czy perły. W ofercie również zawiera się ponadczasowa biżuteria antykwaryczna, którą preferują najmłodsze wielbicielki biżuterii. Do jej wytworzenia używane są techniki z czasów międzywojennych, aby biżuteria prezentowała styl vintage. Pierścionki i kolczyki wykonane w klasycznym stylu to brylanty zamknięte w starym szlifie, oprawione ręcznie, tak by każdy model był wyjątkowy i unikalny.