Oryginalny pomysł na świąteczny prezent dla kobiety – wyjątkowa, ręcznie robiona biżuteria
23 września, 2019
Jak znaleźć dobrą restauracje?
24 października, 2019

Jaki masaż na prezent? Masaż całego ciała – 5 najlepszych sposobów na pełny relaks

Masaż całego ciała to doskonały sposób na pozbycie się stresu i napięcia. Odpowiednio wykonany pomaga maksymalnie się zrelaksować, przynosząc ukojenie po ciężkim dniu. Wśród najbardziej efektywnych, odprężających rodzajów masażu warto wymienić Lomi Lomi, Abhyanga, Ma-uri oraz aromaterapeutyczny, które wymagają wcześniejszego umówienia się i wizyty w gabinecie masażysty. Ich doskonałą alternatywą jest niezwykle skuteczny hydromasaż w jacuzzi spa ogrodowym, dostępny w każdej chwili we własnym domu lub ogrodzie.

Hawajski masaż Lomi Lomi

Masaż Lomi Lomi wywodzi się z polinezyjskiej filozofii uzdrawiania, mającej na celu odprężenie i szybki powrót do zdrowia. Polega na wykonywaniu płynnych, posuwistych ruchów obejmujących również głębokie tkanki, które pomagają złagodzić napięcie i skutecznie się zrelaksować. Masaż ten obejmuje całe ciało i trwa około dwóch godzin, często jest także wspomagany specjalną modlitwą i przekazywaniem pozytywnej energii, niosąc ze sobą wyciszenie, poczucie zadowolenia i błogości.

Ajurwedyjski masaż Abhyanga

Masaż Abhyanga został zapoczątkowany w tradycji ajurwedyjskiej, gdzie służył zniwelowaniu napięcia, poprawie humoru oraz zrelaksowaniu się. Obejmuje on dynamiczne i głębokie ruchy po wszystkich fragmentach ciała i głowy, przeplatane rozciąganiem rąk i nóg. Jest bardzo dokładny i intensywny, traktując osobno każdą część ciała. Po zakończonej sesji ludzie czują się mocno odprężeni oraz pobudzeni energetycznie, czerpiąc siłę do dalszego działania.

Nowozelandzki masaż Ma-uri

Masaż Ma-uri wywodzi się z Nowej Zelandii, z tradycyjnych maoryskich technik relaksacyjnych. Przed zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad oraz obrzędowy taniec, identyczny z wykonywanym w hawajskich świątyniach. W trakcie masażu specjalista uciska 36 receptorów odpowiadających określonym narządom wewnętrznym, zlokalizowanych na plecach, barkach, kręgosłupie, nogach i stopach. Ma to na celu znaczną redukcję poziomu stresu oraz maksymalne odprężenie się po ciężkim dniu.

Masaż relaksacyjny z aromaterapią

Jednym z często wybieranych masaży jest aromaterapia. Ten zabieg relaksacyjny z użyciem naturalnych olejków eterycznych pozwala zmniejszyć napięcie mięśniowe, wypocząć, zredukować stres i przywrócić uwagę organizmu. Staranne dobranie różnego rodzaju preparatów zapachowych pomaga osiągnąć pożądany cel, dzięki czemu ten rodzaj jest polecany osobom narażonym na silny, regularny stres.

Hydromasaż w jacuzzi spa ogrodowym

Mocny hydromasaż w jacuzzi spa ogrodowym (dostępnym np. w ePraktyk.pl) jest doskonałą propozycją dla osób, które chcą osiągnąć maksymalny poziom odprężenia i nie przepadają za tradycyjną formą zabiegu, wykonywaną przez masażystę. Możliwość użytkowania przez cały rok sprawia, że jest to bardzo przystępna i wygodna metoda na solidny relaks. Hydromasaż w szczególności oddziałuje na nasze plecy i nogi, które są głównym źródłem dolegliwości po ciężkim dniu pracy. Ciepła woda i dodatek olejków eterycznych kojąco wpływa na całe ciało, rozluźniając je, niwelując bóle głowy, problemy ze snem oraz przemęczenie. Ponadto poprawia samopoczucie, koi układ nerwowy i psychikę oraz polepsza koncentrację. Dzięki temu hydromasaż jest doskonałą formą relaksu i terapii, dostępną na wyciągnięcie ręki we własnym domowym zaciszu.