slubne-monety-producentmonet
Prezent dla gości weselnych – personalizowane monety.
3 marca, 2022
Zasłony świąteczne - Na Boże narodzenie i Wielkanoc
Zasłony świąteczne – Na Boże narodzenie i Wielkanoc
20 marca, 2022

Jakie buty powinien założyć na ślub mężczyzna?

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Pociąga za sobą konieczność założenia wyjątkowego ubrania i wyszykowania się w sposób podkreślający rangę tego dnia. Oznacza to, że jednym z ważnych elementów stroju, o którym trzeba pomyśleć już wcześniej, będą buty. Zobacz, po jakie powinieneś sięgnąć.

Klasyczne męskie półbuty ze skóry

Prawdziwą klasyką wśród męskich butów ślubnych stanowią półbuty ze skóry. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ są typem obuwia, które odznacza się całym szeregiem zalet. Przede wszystkim są wykonane z naturalnego materiału, a co za tym idzie – zachowują dobrą przepuszczalność powietrza i pomagają w termoregulacji nogi. Miękki, wygodny materiał cholewki i wewnętrznej wysiółki sprawia, że noszą się naprawdę komfortowo.

Klasyczne męskie półbuty mają kształt, który pasuje do wszystkich ślubnych garniturów, a dodatkowo nada się także na inne ważne okazje. Dzięki temu nie będą butami jednorazowymi i będziesz mógł chodzić w nich znacznie częściej.

Klasyczne półbuty występują w kolorze czarnym i brązowym, zazwyczaj z półmatową cholewką, która pięknie prezentuje się po wypastowaniu. Wystarczy dobrać je pod względem kolorystycznym do garnituru, aby zaprezentować się naprawdę wytwornie.

Męskie lakierki

Jeśli lubisz buty niezwykłe, a jednocześnie nawiązujące do tradycji, powinieneś sięgnąć po męskie lakierki. To także rodzaj półbutów, jednak różniący się wykończeniem skóry. Posiada ona błyszczącą, mocną powierzchnię, która wspaniale prezentuje się w blask lamp i słonecznego dnia. Lakierowana powierzchnia idealnie pasuje do wielu eleganckich stylizacji i nadaje mężczyźnie nieco bardziej unikatowego wyglądu od klasycznych półbutów.

Warto przy tym pamiętać, że czarne lakierki (a niewątpliwie właśnie takie wybierzesz) pasują jedynie do czarnego garnituru lub smokingu. Jeśli więc na ślub zamierzasz wybrać się w innym garniturze, powinieneś sięgnąć też po inne buty lub zamiast klasycznych półbutów wybrać loafersy. Są wygodne, a w lakierowanej czarnej wersji łączą w sobie nieformalny styl i najwyższą elegancję.

Buty z wzorami

Nie każdy z nas sięga po klasykę i nie każdy ślub oznacza, że musisz dopasować się do tradycyjnych wymogów. W szczególności podczas ślubu cywilnego nastąpiło ostatnio rozluźnienie zasad i dopuszczalne są różnorodne stroje, zależne przede wszystkim od upodobań nowożeńców.

Nic więc dziwnego, że w tym przypadku buty ślubne męskie także przyjmują nowe formy. Możesz nawet pokusić się o dobranie półbutów ozdobionych delikatnym wzorem, który podkreśli twoje nietradycyjne podejście do ceremonii ślubnej. Doskonale sprawdzą się delikatne desenie i dziurkowania na powierzchni cholewki, które na pewno przyciągną uwagę każdego gościa. Jeśli stawiasz na najbardziej oryginalne rozwiązanie, proponujemy ci deseniowanie typu kratka, przebiegające przez całą powierzchnię buta. Pantofle tego typu z pozoru wydają się dwukolorowe, więc idealnie sprawdzą się w zestawie z szarym garniturem.

fot. materiały prasowe