kosz-prezentowy
Szukasz upominku dla szefa? Wybierz kosz prezentowy!
18 maja, 2017
wedding
Pomysły na oryginalne przyjęcie weselne
25 maja, 2017

Kreatywne prezenty na Dzień Dziecka

dziecko-ogladajace-ksiazeczke

Zabawki kreatywne to niewątpliwie jeden z najlepszych wyborów na prezent dla dziecka. Mówiąc o kreatywności, nie mamy na myśli tego, kto wymyślił zabawkę, która świeci i sama chodzi. Zabawki kreatywne to takie, które zachęcą do zabawy waszą pociechę, mobilizując ją do samodzielnego działania i myślenia!.

Zabawki kreatywne to najlepszy wybór

Tajemnica dobrej zabawki kreatywnej tkwi w jej prostocie. To najlepsza droga do tego, by poruszyć wyobraźnię dziecka, które może samodzielnie znaleźć szereg zastosowań dla danego przedmiotu, lub sposób jego wykorzystania w zabawie. Kreatywność to pewien proces, który zachodzi w głowie dziecka. Dzięki niemu maluch zaczyna samodzielnie myśleć, kojarzyć i znajdować swoje własne rozwiązania. Takie rzeczy mogą wydarzyć się tylko wtedy, gdy znajdzie się dla nich miejsce. Trudno więc kreatywnie myśleć bawiąc się gadającym, świecącym czy kręcącym się samodzielnie przedmiotem, który po naciśnięciu guzika daje gotowe rozwiązanie.

Klocki na każdą okazję

Zabawka kreatywna jest idealnym wyborem, jeśli chcesz by przydała się obdarowanemu. Prędzej czy później, dziecko znudzone gotowymi rozwiązaniami, zacznie doceniać to, co da mu satysfakcję z działania. Jeszcze lepiej, gdy w trakcie zabawy malec będzie miał szansę na naukę i poznawanie nowych rzeczy. Świetnym rozwiązaniem na każdą okazję są zwykłe drewniane klocki. Im jest ich więcej, tym piękniejsze rzeczy powstaną podczas zabawy. Niektóre klocki są różnokolorowe, posiadają obrazki z cyferkami, literkami czy zwierzątkami. Taka zabawka z pewnością nie tylko poruszy wyobraźnię, ale również pomorze dziecku w nauce czytania lub liczenia!

Do nawlekania, malowania i klejenia

Kreatywność, to także umiejętność stworzenia czegoś zupełnie nowego. Dzieciom wystarczy pokazać pewne elementy, by wyobraźnia pomogła im wykonać z nich niesamowite kształty czy obrazy. Do budowania i tworzenia dzieciom najczęściej nie są potrzebne instrukcje, ale jeśli szukacie właściwego prezentu, możecie spróbować zaproponować zestaw do szycia, klejenia czy nawlekania. Nawet, jeśli dziecko wcześniej takich rzeczy nie robiło, nie znaczy to, że tego nie lubi. Idealną propozycją mogą być zestawy kreatywne marki Janod, wśród których znajdzie się origami czy koraliki do robienia biżuterii.

Dla kreatywnych kucharzy i majsterkowiczów

Zabawki kreatywne poruszają wyobraźnię, dlatego do tej grupy zaliczyć można też takie, które pozwolą dziecku stać się kimś innym, z nowymi umiejętnościami i zadaniami. Mały kucharz, mechanik, czy majsterkowicz z odpowiednimi narzędziami będzie miał ręce pełne roboty i niekończącą się listę zadań do wykonania. W tej grupie nie może zabraknąć zestawu drewnianej skrzynki z narzędziami firmy Janod lub zestawu konstruktora od tego samego producenta. Z kolei w ofercie marki Plan Toys znajdziecie przeróżne drewniane warzywa i owoce do krojenia, produkty na śniadanie czy zestaw filiżanek do podawania herbaty. Wszystkie te przedmioty dają tylko początek zabawie, która przerodzić się może w prowadzenie dobrze prosperującej restauracji lub warsztatu samochodowego.

Podsumowując – jeśli szukasz odpowiedniego prezentu na Dzień Dziecka, postaw na zabawki kreatywne, można je zakupić m.in.: https://bobomio.pl/zabawa-i-nauka/zabawki-kreatywne. Ucieszą one nie tylko obdarowanego, ale z pewnością docenią je również ci rodzice, którym zależy na prawidłowym rozwoju ich dziecka.

Życzenia