Sprawdzone pomysły na udany prezent dla aktywnych dzieci
18 listopada, 2020
Wyjątkowe prezenty dla rodziców na święta – co im podarować?
24 listopada, 2020

Książka jako pomysł na prezent

ksiazka-prezent

Wybór prezentu dla kogoś bliskiego, niezależnie od okazji, dla wielu osób jest trudnym orzechem do zgryzienia. W dobie tak dużej dostępności różnorodnych przedmiotów rzeczywiście niełatwo jest się na coś zdecydować. Istnieją jednak prezenty uniwersalne, idealne zarówno na urodziny, imieniny, czy święta Bożego Narodzenia. Jednym z nich jest książka. Sprawdźcie 3 powody, dla których książka jest dobrym pomysłem na podarunek!

Powód nr 1 – książkę zakupisz wygodnie bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach zakupy internetowe są już standardem. Nikogo nie dziwi kupowanie ubrań, butów, kosmetyków czy książek za pośrednictwem sieci. Nie inaczej jest z książkami. W wygodny sposób, z poziomu komputera czy nawet telefonu możemy przeglądać opisy tytułów, przeczytać recenzje i wybrać książkę, która przypadnie do gustu obdarowanej przez nas osobie. Poza wygodą, zakup książek przez Internet jest zazwyczaj o wiele tańszy niż w księgarni stacjonarnej. Dokonując zakupu książek w sieci oszczędzimy też dużo czasu – nie musimy go poświęcać na dotarcie do księgarni i tłoczyć się w kolejkach, co jest szczególnie istotne chociażby w okolicach Gwiazdki.

Powód nr 2 – książkę łatwo dopasować do zainteresowań

Dla wielu osób wybór prezentu jest problematyczny, ponieważ trudno zgadnąć, czy trafi on w gusta obdarowanego. Łatwo jest więc kupić perfumy, które nie spodobają się przyjaciółce czy piżamę siostrze w nieodpowiednim rozmiarze. Z książkami jest o wiele prościej – mamy dostęp do tak wielu różnorodnych gatunków, że nie jest problemem dopasowanie tematyki do zainteresowań bliskiej nam osoby. Książki fantastyczne, kryminalne, kulinarne, literatura piękna, marketing, psychologia – nie sposób wymienić wszystkie kategorie, ale z pewnością znajdziemy odpowiedni tytuł, który spodoba się osobie obdarowanej. Dzięki księgarniom internetowym, takim jak chociażby Arkady, możemy zakupić książkę na prezent z wielu kategorii.

Powód nr 3 – książkę możesz pięknie (i łatwo)! zapakować na prezent

Każdy z nas posiada różnorodne umiejętności. Niektórzy mają to szczęście, że mogą pochwalić się manualnymi zdolnościami i prezent o najbardziej niestandardowych kształtach czy wymiarach potrafią zapakować, tworząc z samego opakowania istne dzieło sztuki. Niestety nie wszyscy mają to szczęście, ale jest na to bardzo prosta rada. Decydując się na podarowanie w prezencie książki, samodzielnie zapakujemy ją szybko i łatwo. Posiada ona regularny kształt, więc odrobina cierpliwości i ewentualnie film instruktażowy z internetu powinny wystarczyć, aby pięknie zapakować książkę, która świetnie będzie się prezentować (nie tylko) pod choinką. Co więcej, właściwie w każdej księgarni możemy poprosić o zapakowanie książki w ozdobny papier bądź skorzystać z gotowej torebki prezentowej.