Jak wybrać trafiony prezent na Dzień Dziecka?
13 maja, 2019
Twoja dziewczyna lubi bajki i animacje? 5 pomysłów na prezenty, którymi możesz ją zaskoczyć!
22 maja, 2019

Książka na prezent – Morawiecki i jego tajemnice – nowa biografia polskiego premiera

Od finansisty i prezesa banku do najbardziej wpływowego stanowiska w polskiej polityce – Mateusz Morawiecki to przykład najgorętszej politycznej kariery ostatniego trzydziestolecia. Niedawno na rynek trafiła pierwsza tak kompleksowa biografia premiera, napisana przez Tomasz Piątka – znanego z drobiazgowości dziennikarza, który zasłynął na szeroką skalę m.in. serią kontrowersyjnych książek o Antonim Macierewiczu.

  1. Morawiecki i jego tajemnice

  2. Biografia, którą warto przeczytać

  3. Wszystko, czego nie wiesz o polskim premierze

  4. Sprawdź najgorętsze biografie dostępne w Empiku

Morawiecki i jego tajemnice

Już sam tytuł książki zdradza, że działo się będzie sporo. Autor odsłania kulisy prywatnego i zawodowego życia Mateusza Morawieckiego, ukazując jego młodość i dorastanie w cieniu ojca Kornela – legendy podziemnej Solidarności Walczącej. Piątek zastanawia się też, jak bardzo nazwisko otwarło młodemu Morawieckiemu drogę do piastowania najbardziej prestiżowych ról w państwie – dyrektora dużego banku, doradcy ekonomicznego premiera Tuska czy w końcu prezesa rady ministrów w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

Biografia, którą warto przeczytać

Nawet jeśli nie jesteś wyborcą PiS, a sama osoba Mateusza Morawieckiego jest Ci w największym stopniu obojętna, biografię „Morawiecki i jego tajemnice” po prostu musisz przeczytać. Choćby po to, by samemu ocenić warsztat dziennikarski Tomasza Piątka oraz wspólnie z autorem zastanowić się nad odpowiedzią na stawiane przez niego pytania, m.in. o przeszłość obecnego premiera, jego karierę w sektorze finansów, zgromadzony majątek czy życie rodzinne. Biografia Morawieckiego to także podróż po różnych etapach jego życia zawodowego i politycznego – zarówno w dogorywającym ustroju komunistycznym, jak i już w wolnej Polsce, po 1989 roku. Podróż równie ciekawa, co pełna fascynujących zwrotów akcji.

Wszystko, czego nie wiesz o polskim premierze

Z tej książki dowiesz się wszystkiego, o co chciałbyś zapytać polskiego premiera twarzą w twarz. „Morawiecki i jego tajemnice”, to lektura bezapelacyjnie konieczna na obecne czasy. Dla zwolenników premiera – by skonfrontować lansowane przez niego tezy z jego własnym życiorysem, dla przeciwników – by znaleźć potwierdzenie lub zakwestionować utarte, negatywne stereotypy o urzędującym premierze RP.

Sprawdź najgorętsze biografie dostępne w Empiku

Książka Piątka nie jest jedyną ciekawą pozycją, jaką obecnie serwuje nam Empik. Zobacz pełną ofertę księgarni stacjonarnej i internetowej i sprawdź najlepsze biografie, które warto przeczytać.