Gdzie kupić monety na prezent?
4 grudnia, 2017
perfumy-pod-choinke-banal-niekoniecznie-1
Perfumy pod choinkę – banał? Niekoniecznie.
20 grudnia, 2017

Które kwiaty prezentować na różne okazje?

kwiaty-na-prezent

Kwiaty są idealnym sposobem na wyrażenie naszych uczuć do drugiej osoby – zarówno tej bliskiej, jak i takiej, z którą nie mamy zbyt zażyłych relacji. Możemy je wręczyć z okazji niemal każdego święta. Jednak musimy pamiętać, że zależnie od sytuacji, musimy kupić odpowiednie rośliny. Lepiej będzie wybrać kwiaty cięte czy może doniczkowe? I skąd wiedzieć, które kwiaty ozdobne dobrze się sprawdzą? Pamiętajmy, że życzenia to tylko połowa sukcesu udanego prezentu.

Jak wręczać kwiaty ozdobne?

Warto pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawdzą się przy wręczaniu każdego rodzaju kwiatów. Po pierwsze – kwestia komponowania bukietu. Nieważne, czy będą to róże ogrodowe, tulipany czy piwonie. Jeśli chcemy połączyć kwiaty w bukiet, to poprośmy o pomoc florystkę bądź florystę. Doradzą nam, jak dobierać kolory i gatunki kwiatów do okazji. Będą wiedzieli, kiedy taka eustoma będzie świetnym dopełnieniem efektu końcowego, a kiedy jednak postawić na minimalizm.

Cokolwiek miałoby się w bukiecie nie znaleźć, musimy pamiętać o podstawowej zasadzie: najlepiej nieparzyście. Takie bukiety wyglądają lepiej. Wyjątkiem są oczywiście okazje, gdy liczbę kwiatów dopasowujemy do określonej rocznicy (na przykład osiemnaście kwiatów na osiemnaste urodziny).

Jeśli chcemy postawić na elegancję, wybierzmy kwiaty cięte. Własne róże ogrodowe idealnie sprawdzą się w bukiecie od serca, jeśli odpowiednio go przystroimy. Kwiaty doniczkowe pozostawmy jako praktyczny prezent dla bliskich nam osób, których gust doskonale znamy.

Do kwiatów warto dołączyć również bilecik. Na nim możemy napisać osobiste życzenia, które sprawią obdarowanemu jeszcze większą przyjemność.

Wyjątkowe okazje – eustoma

Jedną z takich uroczystości jest oczywiście ślub. Bukiety na tę okazję zawsze są bardzo duże, piękne i eleganckie. Ważne jest odpowiednie przebranie i dopasowanie do estetyki reszty dekoracji. Bardzo popularnym kwiatem w takich wiązankach jest eustoma.

Eustoma biała obecnie króluje w ślubnych wiązankach i trudno się temu dziwić. Zachwyca delikatnością i urokiem. Pięknie wygląda w niemal każdej kompozycji. Biała odmiana doskonale oddaje uroczysty charakter wydarzenia. Kwiat ten jest wart zapamiętania i lepszego poznania, aby jak najlepiej go wykorzystać. Informacje na jego temat znajdziemy tu: https://fajnyogrod.pl/porady/kwiat-eustoma-idealny-na-bukiet-slubny-_rosliny-ogrodowe/

Romantyczne okazje – róże!

Kwiatem, który najbardziej kojarzy się z miłością, jest oczywiście róża: piękna i szlachetna. Będzie doskonałym wyborem, jeśli chcemy obdarować ukochaną osobę. Kwiaty ozdobne tego gatunku znajdziemy w każdej kwiaciarni, we wszystkich możliwych kolorach.

Róże są wyborem najbardziej tradycyjnym i powszechnym. Świetnie sprawdzą się w bukiecie z okazji kolejnej rocznicy ślubu i jako prezent na kolejnej randce dla pary młodszej stażem. Wielu kurierów kwiatowych ma w swojej ofercie wielkie, imponujące bukiety, które podbiją serce niejednej kobiety. Oczywiście, tego typu prezenty nie należą do najtańszych.

Świetnie sprawdzą się też róże ogrodowe. Ich pielęgnacja sprawia wielu osobom niemałą przyjemność. Każdy, kto ma je w ogrodzie, wie, jakie to wyjątkowe kwiaty i jak przyjemnie się na nie patrzy. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat hodowli róż, zajrzyj tutaj:

https://fajnyogrod.pl/porady/roze-ogrodowe-odmiany-sadzenie-pielegnacja-i-ciecie-roz-w-ogrodzie-_rosliny-ogrodowe/

Gratulacje i podziękowania

Takie bukiety wręczamy najczęściej naszym wykładowcom, lekarzom bądź współpracownikom i przełożonym. Z takimi osobami z reguły nie łączy nas bardzo zażyła relacja. Chcemy, aby bukiet nie był przesadnie elegancki ani drogi, żeby nie speszył obdarowywanego ani nas. Czasami zdarza się tak, że bukiet musimy wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.

W tego typu przypadkach najlepiej sprawdzą się gerbery i anturium. Mają w sobie zarówno piękno, jak i elegancję. Co ważne – nie przywołują żadnych nieodpowiednich konotacji. Nie kojarzą się romantycznie (jak róże) czy z uroczystościami pogrzebowymi (jak chryzantemy w Polsce).

Życzenia gratulacyjne bądź szczere podziękowania można również ubarwić ciętymi storczykami. Każdy z tych kwiatów będzie odpowiedni – bez względu na płeć, wiek czy stanowisko obdarowywanego.

Życzenia