Gry terenowe - świetny sposób na udane urodziny dziecka
Gry terenowe – świetny sposób na udane urodziny dziecka
28 września, 2022
Tort – pomysł na słodki prezent urodzinowy
Tort – pomysł na słodki prezent urodzinowy
4 października, 2022

Lot helikopterem – pomysł na ciekawy prezent!

Człowiek od zarania dziejów pragną opanować przestworza. Pierwsze próby latania zakończyły się tragicznie, jak wskazują podania i mity, ale z czasem człowiek zaczął konstruować coraz to bardziej zaawansowane maszyny, pozwalające mu wzbić się w powietrze.

Latanie jest czynnością pozwalającą na poczucie prawdziwej wolności, ale taka aktywność ma o wiele więcej zalet. To fascynujące, zupełnie inne spojrzenie na to, co dzieje się w dole, pod naszymi stopami. Jeśli więc chcesz zrobić coś ciekawego, być może dobrym pomysłem będzie lot helikopterem.

Lot helikopterem a samolotem – czym się to różni?

Wielu z nas odbyło już podróż samolotem. Dlatego pierwsze wzbicie się w powietrze i oderwanie stóp od ziemi mamy już za sobą. Jednak latanie samolotem, np. czarterowym czy liniowym ma zupełnie inny charakter niż latanie helikopterem. Dlaczego?

Otóż podróż samolotem owszem, może być szybsza i bardziej ekonomiczna, a przy tym samoloty latają w o wiele dłuższe trasy, jednak helikopter, inaczej śmigłowiec, ma inne zalety. Jest w stanie poruszać się w pionie i lądować tam, gdzie żaden samolot nie byłby w stanie. Nie wymaga więc pełnowymiarowego lotniska do startu czy lądowania. Ogromną zaletą helikoptera jest to, że pozwala na podziwianie przestrzeni wokół siebie z różnych perspektyw. Na pokład śmigłowiec zabiera zwykle mniej pasażerów niż samolot, co również jest jego atutem dla hobbystycznego, turystycznego latania.

Lot helikopterem – nie tylko w celach przewozowych

Helikopter można traktować tak samo, jak każdy inny środek transportu, a więc samolot, pociąg, samochód czy autobus i statek. Za jego pośrednictwem można dotrzeć do wyznaczonego punktu i już wiesz, że w jego pobliżu wcale nie musisz szukać lotniska. Natomiast w porównaniu z kołowym transportem czy pociągami, helikoptery pokonują te same trasy szybciej – nie stoją w korkach, ani na światłach. Latają też z większą prędkością.

Lot helikopterem może być sam w sobie przygodą, która na długo zapisze się w Waszej pamięci. W tym celu realizowane są, np. w firmie SkyPoland loty turystyczne, widokowe najnowszymi śmigłowcami nad ciekawymi punktami na mapie, np. nad Warszawą. Lot będzie sposobem na urozmaicenie wycieczki do stolicy i sprawi, że nawet rodowici warszawiacy będą mogli odkrywać swoje miasto zupełnie na nowo. Czasami loty helikopterem wybierane są przez młodych ludzi do uczczenia rocznic, ślubów, czy innych, ważnych okazji. Na przykład zaręczyny na pokładzie helikoptera, wiele stóp nad ziemią są romantycznym sposobem na okazanie uczucia partnerce lub partnerowi.

Ciekawy pomysł na prezent i nie tylko

Możesz wykorzystać voucher na lot helikopterem jako ciekawy pomysł na prezent na każdą okazję. Pamiętaj jednak o tym, by sprawdzić wcześniej, czy dana osoba, której chcesz w ten sposób zrobić przyjemność, nie ma panicznego lęku wysokości. W przeciwnym wypadku nie będzie to dla niej trafiony podarunek.

Urozmaicaj sobie czas, wybierając loty widokowe helikopterem – samodzielnie, w parze lub większą grupą przyjaciół. Możesz podziwiać np. Warszawę i okolicy z lotu ptaka o wschodzie czy zachodzie słońca. Zobaczysz, że wspomnienia takich podróży będą cenniejsze od innych prezentów.