12-latki – jak spędzać z nimi czas i nie zwariować? Siła rodzicielskiej więzi
18 grudnia, 2021
karuzela do łóżeczka
Top 5 pomysłów na prezent dla noworodka
13 lutego, 2022

O co pytać DJ na wesele ?

dj na wesele

Temat wyboru DJ na wesele dla niektórych prosty, dla innych spędzający przed weselem sen z powiek. Jeden klient ma nieduże wymagania i wybiera pierwszego lepszego, inny chce, aby impreza była niezapomniana i stawia poprzeczkę prowadzenia imprezy weselnej bardzo wysoko. Każdy jednak powinien wiedzieć o co pytać potencjalnego didżeja na wesele, aby wybór był jak najbardziej trafny.

Ile lat DJ na wesele prowadzi imprezy

Temat doświadczenia didżeja na wesele tak często pomijany jest przez Parę Młodą. Być może Młodzi czasami podchodzą lekceważąco to tego zagadnienia i z chęcią zatrudniają rówieśnika, a czasami osobę młodszą od siebie, gdyż dobrze się dogadują. Fajna rozmowa jest oczywiście świetnym wstępem do zatrudnienia didżeja, ale czy zbyt młody wiek nie oznacza braku doświadczenia a nawet sprzętu ? Naszym zdaniem warto tym bardziej weryfikować ofertę im mniejsze doświadczenie ma potencjalny wykonawca. Zdarza się także, że didżejem na wesele zostaje osoba świeżo po dorobku klubowym, która ostre bity z parkietu dyskotekowego może skutecznie zaszczepić na weselu. Skutecznie pod względem muzyki, ale zapewne nie pod względem udanej zabawy. Wiadomo, iż na weselu bawią się także osoby w średnim wieku i starsze, więc dance, techno i house nie powinno być muzycznym nurtem wiodącym. No chyba że na wesele zapraszamy tylko rówieśników, to co innego.

pytania do DJ na wesele

Jaką muzykę puszcza DJ na wesele

Ot pytanie rzeka wydawałoby się. Jednak każdy doświadczony DJ na wesele dobrze wie, że trzon muzyczny na weselu wcale nie jest taki ogromny. Ogrom muzyki produkowanej przez ostatnie lata sprawia, iż wielka jej część znika z anten radiowych i z naszej pamięci bardzo szybko. Hitów muzycznych, które się nie nudzą i latami goszczą w radiu i telewizji jest ograniczona ilość. Trzeba je wszystkie zebrać, umiejętnie połączyć na weselu w bliki muzyczne i czerpać radość z bawiących się świetnie weselników. Pamiętaj zatem, iż doświadczony DJ na wesele powinien Wam w locie zacytować polskich i zagranicznych wykonawców, którzy są muzycznie sprawdzeni na weselu.

Po krótce możemy wymienić kilka muzycznych „sztosów” na wesele:

 • Abba,
 • Boney M,
 • Krzysztof Krawczyk,
 • Maryla Rodowicz,
 • Fancy,
 • Modern Talking,
 • Piersi,
 • T.Love,
 • Dżem,
 • George Baker,
 • Louis Fonsi,
 • Alvaro Soler,
 • wiele innych.

Czy DJ na wesele pije alkohol w pracy

Bądźcie raczej pewni, iż takim pytaniem nie dolejecie oliwy do ognia podczas rozmowy z didżejem na wesele. No chyba, że ten w rzeczywistości nie stroni od alkoholu w pracy, wówczas takie pytanie może być dla niego irytujące, denerwujące i wprowadzać zakłopotanie oraz dyskomfort podczas rozmowy. Alkohol w pracy to nie jest dobra sprawa. Plączący się język, dziwne nie zawsze odpowiednie komentarze do tego co dzieje się na pakiecie, żenujące uwagi co do stroju niektórych gości. Słyszeliśmy o takich sytuacjach. Ech, nawet zdarzyła się relacja, iż DJ na wesele o godzinie 4 rano nie był w stanie wyjść samodzielnie z imprezy, dobrze że miał pomocnika, który był jednocześnie kierowcą 🙂 Zatem, jeśli Wasz DJ na wesele komunikuje po takim pytaniu, iż nie pije dużo, jednego czy dwa drinki tak dla rozluźnienia, to powinna się Wam zapalić czerwona lampka.

Jak długo trwa usługa DJ na wesele

Ot to bardzo ważne pytanie, gdyż zazwyczaj czas wesela według umowy jest ograniczony. Średnio klienci didżeja na wesele wytrzymują fizyczne, taneczne swawole w ilości 10-12 godzin na sali weselnej. Dłużej się zazwyczaj nie da, ponieważ przeciętny DJ prezentuje dużo więcej muzyki, niż orkiestra. Zatem, jeśli decydujecie się na umowę 10-godzinną, najprawdopodobniej będziecie się musieli liczyć z dopłatą za dodatkowe godziny zabawy. Jednak też wiele zależy od godziny rozpoczęcia wesela. 12 godzin jest zazwyczaj czasem wystarczającym. Także podpisując umowę z didżejem na wesele ustalcie kwotę ewentualnej dopłaty za ponad wymiarowy czas usługi.

Jakie są treści umowy DJ na wesele

Oprócz czasu trwania usługi DJ na wesele w umowie zawarte są inne ważne kwestie. Spenetrujcie i przeanalizujcie:

 • z kim tak naprawdę podpisujecie umowę – osoba fizyczna czy firma,
 • jakie są skutki ewentualnego zerwania umowy, lub zmian jej treści,
 • czy pobierany jest zadatek czy zaliczka (te dwa zagadnienia mają inne skutki prawne w przypadku nie dojścia umowy do skutku),
 • czy w umowie z didżejem na wesele są zapisy dotyczące praw autorskich (ZAiKS, ZPAV),
 • czy DJ posiada niezbędny sprzęt i czy zapewnia jego transport i montaż na miejscu wesela,
 • czy DJ na dolicza kosztów dodatkowych (transport, nocleg itp.),
 • inne kwestie, które wzbudzą Wasze zainteresowanie.

Jak sprzęt posiada DJ Wodzirej na wesele

90 a może i 99% Młodych Par nie zna się na sprzęcie. Zamiast wertować techniczne instrukcje dotyczące parametrów nagłośnienia i oświetlenia czy DJ sprzętu, musicie raczej zdać się na zaufanie usługodawcy. Na szybko zweryfikować można temat sprzęt na przykładzie filmów czy zdjęć. Pamiętać należy przy tym, że trochę inny setup sprzętowy powinien być na niewielkim weselu na 50 osób, a inny na dużej imprezie na 250 osób. Jeśli Wasz DJ na wesele używa małego zestawu światło + dźwięk na dużym weselichu, to nie wszystko może iść zgodnie z planem. Jeśli macie w rodzinie lub znajomych kogoś kto interesuje się branżą DJ lub nagłośnieniową możecie poprosić go o pomoc w celu weryfikacji listy sprzętu. Zapewne DJ na wesele bez problemu Wam ją przekaże.

Kto wykonuje usługę DJ na wesele

Słyszeliśmy historie, iż na wesele przyjeżdżała zupełnie inna osoba, niż ta, która podpisywała umowę jako DJ na wesele. Nie byłoby problemu, jeśli Młodzi o tym wiedzą no i jeśli ta osoba postawiona za sterami didżejskiej konsolety zna się na rzeczy. Niestety znamy przykład didżeja na wesele z Krakowa, który na imprezę posłał zamiast siebie (rzekomego profesjonalisty) studenta z dziewczyną, którzy doświadczenie w branży DJ na wesele dopiero zaczęli zdobywać. Być może warto zawrzeć w umowie z didżejem zapis, iż osobiście on (osoba mająca niezbędne doświadczenie i pasująca nam jako wykonawca) przybędzie na salę weselną z niezbędnym technicznym ekwipunkiem, a nie początkujący amator.