W tym roku wybierz spersonalizowany prezent na Dzień Babci
21 grudnia, 2020
Jak przygotować się do swojego wesela?
13 stycznia, 2021

Pióro wieczne Parker jako prezent z okazji przejścia na emeryturę

W naszej kulturze przyjęło się już, że osoby, które odchodzą z pracy na emeryturę, obdarowywane są przez współpracowników jakimś upominkiem, pamiątką, czy po prostu czymś, co będzie im przypominać o wspólnie spędzonych latach. Co to może być? Zestaw garnków, pióro wieczne Parker, czy może komplet pościeli? Podpowiadamy! Czytajcie dalej!

Wybierając upominek dla naszego kolegi bądź koleżanki przechodzących na emeryturę, musimy mieć na uwadze, że prezent ma być miłym wspomnieniem z miejsca pracy, której niejednokrotnie poświęciło się wiele czasu, energii i serca. Aby wypaść dobrze w roli współpracownika, który chce pokazać emerytowi jak ważną rolę odegrał w firmie i jak dobrym był kolegą, należy wybrać coś odzwierciedlającego emocje, coś klasycznego, eleganckiego, a jednocześnie osobistego. Świetnym pomysłem będzie pióro wieczne Parker z grawerem. Z pewnością na emeryturze niejednokrotnie okaże się ono przydatne, a napis skojarzy się obdarowanemu z okresem pracy w danym miejscu i z ludźmi, którzy wówczas przy nim byli.

Jakie modele piór Parker będą najlepszym pomysłem na prezent?

Świetnym pomysłem na prezent dla emeryta będzie pióro wieczne Parker Duofold. Jest ono jednym z najbardziej niebanalnych i przy okazji pięknych produktów piśmienniczych. Niepowtarzalne pod każdym względem. Świetna forma, piękny design i najwyższa jakość. Komfort pisania tym piórem jest na prawdę wysoki. Jeśli szukacie czegoś co cechuje wygoda, styl i klasa – model DUOFOLD to strzał w dziesiątkę.

Kolejnym godnym uwagi modelem jest pióro wieczne Parker Sonnet. Wybierając je, stawiacie przede wszystkim na ponadczasową urodę i elegancję, a ponadto niezwykły styl oraz wyjątkowo piękny sposób pisania. Pióra z tej serii to gwarancja niezawodności oraz kunsztu. Dopracowane w najmniejszym detalu. Na pewno zachwycą obdarowaną osobę.

A może zestaw piśmienniczy na prezent?

Zestaw piśmienniczy z grawerem to także świetny pomysł na prezent dla emeryta. Po pierwsze jest on przede wszystkim bardzo praktyczny, bo przecież każdy z nas potrzebuje długopisu lub pióra do pisania. Z drugiej strony jest bardzo elegancki, niebanalny i ekskluzywny. Wybierając produkty wykonane np. ze złota lub srebra, przenosimy nasz upominek na najwyższy poziom. Grawer wykonany na tabliczce dołączonej do takiego zestawu lub na samych jego elementach to bardzo wzruszający element. Warto wygrawerować coś co będzie miłe lub zabawne. Może jakaś firmowa anegdota? Żart, który krąży po biurze od miesięcy? Taki prezent sprawdzi się zarówno dla dobrego kolegi z pracy, szefa, jak i znajomego spotykanego okazjonalnie.

Kartka okolicznościowa – koniecznie dołącz ją do prezentu!

Gdy mowa o przechodzeniu pracownika na emeryturę, pożegnanie go nie może się odbyć bez podarowania kwiatów i okolicznościowej kartki. Jest to bardzo sympatyczny gest, szczególnie gdy w środku znajdą się podpisy wszystkich współpracowników. Jest to swego rodzaju okazanie szacunku i sympatii, odchodzącemu z pracy koledze bądź koleżance. Niestety, ludzka pamięć bywa zawodna, a tego rodzaju dodatek do prezentu będzie przywoływał wiele pięknych wspomnień, momentów i ludzi, którzy wpisali się w historię naszego życia zawodowego.