Sposób na organizację imprezy typu Baby Shower
11 października, 2021
prezent-na-rocznice-slubu
Jaki wybrać prezent na rocznicę ślubu?
30 października, 2021

Prezent dla kobiety w ciąży – jaki wybrać?

Kobieta w ciąży ma zazwyczaj inne potrzeby i niedługo będzie się mierzyć z całkiem nową rzeczywistością. Wybierając prezent dla przyszłej mamy warto zrobić to w przemyślany sposób. Najczęściej obdarowujący skupiają się na potrzebach dziecka i taki prezent wręczają jego mamie. Praktycznym i chyb najlepszym pomysłem jest zapytanie ciężarnej wprost – co chciałaby otrzymać. Poniżej kilka praktycznych propozycji prezentowych.

Poduszka dla ciężarnych

Jak wiadomo, kobieta w ciąży często ma problemy ze snem, a to skutkuje problemami z kręgosłupem. Przydatnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie poduszka w kształcie rogala, której zadaniem jest odciążenie kręgosłupa. Co ciekawe, poduszka-rogal będzie służyć kobiecie nie tylko w okresie ciąży, ale może być pomocna także po porodzie. Podczas karmienia umożliwi wygodne ułożenie dziecka, może okazać się udogodnieniem także podczas nauki siadania.

Zobacz też kolejny wpis na blogu na ten temat:

https://mamabezrecepty.pl/8-mega-hitow-na-prezent-dla-kobiety-w-ciazy/

Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Jeśli chodzi o kobietę, to kosmetyków nigdy dość. W ciąży kobieca skóra narażona jest przede wszystkim na rozciąganie i inne zjawiska, które są rezultatem działania hormonów. Pojawiają się także kłopoty z cerą, a tradycyjne kosmetyki przestają najzwyczajniej działać. Wybawieniem będą kosmetyki, dedykowane kobietom w ciąży (szczególnie te na rozstępy), które są bezpieczne i stanowią antidotum na wszystkie pojawiające się problemy ze skórą. Dzięki nim ciężarna będzie wyglądać pięknie każdego dnia.

Książki o ciąży

Kobiety poszukują informacji o przebiegu ciąży oraz praktycznych porad, dotyczących tego okresu w ich życiu, a także wskazówek niezbędnych po porodzie. Wiedzę oczywiście można czerpać z internetu (mnóstwo ciekawych informacji można znaleźć na blogu Mama bez Recepty), ale świetnym upominkiem będzie książka o tej tematyce.

Zabiegi pielęgnacyjne

Z uwagi na fakt, że ciało kobiety zmienia się widocznie w trakcie ciąży, warto zafundować jej zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne. Nie każda kobieta potrafi dobrać odpowiedni typ pielęgnacji i poradzić sobie z pojawiającymi się problemami. Ekspertem będzie w tym wypadku kosmetyczka, która dopasuje odpowiedni zabieg pielęgnacyjny do stanu skóry ciężarnej. Jako prezent sprawdzi się voucher na masaż łagodzący ból pleców. Dzięki takim zabiegom kobieta w ciąży poczuje się wypoczęta i zrelaksowana, a dodatkowo będzie promiennie wyglądać.

Sesja fotograficzna

Ciąża, choć trwa aż 9 miesięcy, codziennie zaskakuje przyszłą mamę zachodzącymi zmianami w jej ciele i psychice. Te chwile warto uwiecznić, organizując kobiecie brzuszkową sesję fotograficzną. Choć cena takiej sesji zdjęciowej może wydawać się wysoka, to gdy kilka osób złoży się na taki upominek, kwota nie będzie stanowić problemu.

Podsumowując, propozycji na upominki dla przyszłych mam jest wiele, a dobierając odpowiedni z nich, możesz wpłynąć pozytywnie na samopoczucie kobiety w ciąży. Chcąc jak najlepiej dopasować prezent do upodobań ciężarnej, warto szczegółowo poznać jej potrzeby – w końcu zawsze łatwiej jest podarować odpowiedni prezent, gdy dobrze wiemy, co sprawiłoby drugiej osobie radość. Dobór prezentu zależeć będzie również od tego, jak dobrze znamy jego adresatkę. Jeśli jest to bliska rodzina lub najlepsza przyjaciółka, problemów z kupnem prezentu być nie powinno. W sytuacji, gdy chcemy obdarować kogoś, kogo nie znamy zbyt dobrze, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na sprawdzone i praktyczne prezenty.