Prezent na ślub
15 marca, 2017
Prezent dla dziecka powyżej 1 roku życia
5 kwietnia, 2017

Prezent na imieniny

Któż z nas nie lubi dostawać prezentów. Jest to nie tylko miły gest sam w sobie i oznaka, że ktoś pamiętał o naszym święcie, ale także radość, jeśli prezent jest trafiony i wyjątkowo się nam spodoba. Zapewne nie raz w życiu zdarzyło nam się otrzymać coś zupełnie niepotrzebnego, nietrafionego w nasz gust, coś, co dziś jedynie leży na półce i zbiera kurz. Ale być może i my kiedyś wręczyliśmy komuś prezent, który nie spełnił czyichś oczekiwań. W Polsce najczęściej obchodzonym świętem, na którym nie wypada się pojawić bez prezentu są imieniny. Jak wybrać prezent na imieniny?

Oto pomysły na prezenty imieninowe:

Biżuteria

Biżuteria szczególnie powinna ucieszyć panie. Kobiety uwielbiają błyskotki w postaci łańcuszków, bransoletek, kolczyków, a obecnie wybór jest  imponujący. Jednak ten pozorny atut, może się okazać sporym utrudnieniem, ponieważ jak tu dokonać wyboru spośród tylu  pięknych świecidełek. Jeśli jednak zależy nam na takim prezencie, przypatrzmy się bacznie, jaki rodzaj biżuterii nosi obdarowywana przez nas kobieta. Być może lubi duże i okazałe kolczyki i wisiorki ze sporymi kamieniami, a może zupełnie odwrotnie, gustuje w skromnych i delikatnych kształtach. Obserwacja powinna pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Jeśli prezent kupujemy mężczyźnie, możemy postawić na zegarek lub spinki do koszuli. W sklepach jubilerskich na pewno znajdziemy coś, co spodoba się solenizantowi.

Perfumy

Perfumy, mimo że są bardzo gustownymi prezentami, są wyjątkowo ryzykownym pomysłem, chyba, że dokładnie znamy gust osoby obdarowywanej. Zakup markowych perfum ucieszy zarówno kobietę, jak i mężczyznę, jednak pod warunkiem, że zapach się spodoba. Kupując taki prezent, zwłaszcza, jeśli marka perfum jest z wyższej półki, zastanówmy się dobrze i kupujmy tylko to, czego jesteśmy pewni. Nie ma sensu ryzykować, że tak kosztowny podarunek nie sprawi radości.

Eleganckie dodatki do wyposażenia domu

Niekiedy z braku konkretnego pomysłu lub z niewiedzy, jaki gust ma obdarowywana osoba, możemy kupić coś, co będzie ozdobą  do domu. Mogą to być zapachowe, ozdobne świece, piękny, kryształowy wazon,  komplet filiżanek, zastawa stołowa lub inne tego typu gadżety.

Wycieczka

Jeśli osoba przez nas obdarowywana  lubi podróżować, możemy zafundować jej wycieczkę.  W wielu  biurach podróży organizowane są promocje na niektóre wyjazdy, dlatego przy odrobinie szczęścia możemy trafić na wyjazd w naprawdę  przystępnej cenie. Najlepiej jeśli wyjazd dotyczy tylko weekendu ? np. weekend w Pradze. Warto jednak wcześniej zorientować się gdzie solenizant chce pojechać, by taki prezent był spełnieniem marzeń.

Sesja zdjęciowa

Ostatnio bardzo popularne, szczególnie wśród młodszych osób, jest wręczanie solenizantowi karnetów na wykonanie profesjonalnej sesji zdjęciowej. Taka sesja może być zorganizowana w dowolnym miejscu, zarówno w plenerze, jak i studiu fotograficznym. Wszystko zależy od pomysłu głównego zainteresowanego lub głównej zainteresowanej. Oczywiście może ona dotyczyć samego solenizanta, jak i osób mu bliskich. Taki karnet do doskonały pomysł na prezent, który dodatkowo będzie  piękną pamiątką  po latach.

Osobisty podarunek

Jeśli osoba obchodząca imieniny jest szczególnie bliska naszemu sercu, możemy pomyśleć o jakimś bardziej osobistym prezencie. Np. możemy dla ukochanej lub ukochanego wybrać ubranie lub bieliznę, kupić płytę z romantyczną muzyką lub napisać wiersz, czy też zaprosić na romantyczną kolację. Jest to niezwykle miły gest i na pewno bliska nam osoba go doceni.

Pieniądze

Jeżeli osobą obdarowywaną jest ktoś z naszej rodziny, możemy podarować pieniądze. To wypróbowany prezent imieninowy. Często jest to o wiele rozsądniejsze wyjście niż kupowanie czegoś, co może się nie spodobać lub być zwyczajnie nieprzydatne. A za otrzymane pieniądze osoba obdarowana będzie mogła sobie kupić to, na co ma ochotę lub odłożyć, jeśli zbiera na coś wyjątkowo cennego.