Jak dobrać prezent na komunię?
12 kwietnia, 2017
karta-zyczenia
Romantyczne zaproszenia ślubne do 3,50 zł
28 kwietnia, 2017

Prezenty dla młodej mamy, czyli organizacja baby shower

prezenty-na-baby-shower

Baby shower to przyjęcie organizowane z racji bliskich narodzin dziecka. Tak jak wiele tego typu zwyczajów ma swoje korzenie za granicą, a konkretnie w Anglii. I chociaż w Polsce sporo osób nadal wierzy w przesądy związane z ciążą, takie jak zakaz kupowania ubranek dla dziecka przed porodem, to baby shower znajduje coraz większą liczbę zwolenników.

Baby shower powinien odbywać się pod koniec ciąży. Warto jednak zastanowić się, czy sam ostatni miesiąc ciąży jest dobrym pomysłem na tego typu imprezę. Ma to być przecież przyjęcie zorganizowane przede wszystkim dla przyszłej matki, a ostatni miesiąc ciąży bywa okresem trudnym, kiedy kobieta ma prawo być już zmęczona całym przebiegiem ciąży. Dlatego można pomyśleć o wcześniejszym zorganizowaniu przyjęcia np. w ósmym miesiącu ciąży przyszłej mamy, a samą zainteresowaną dyskretnie podpytać czy akceptuje takie rozwiązanie.

Przyjęcie odbywa się zwykle w domu przyszłej mamy. Organizują je siostry, przyjaciółki, znajome czy inne kobiety z bliskiego otoczenia ciężarnej. Dobrze jest wybrać jedną osobę odpowiedzialną za kierowanie organizacją przyjęcia. Osoba ta zajmuje się wówczas wysyłaniem zaproszeń, organizacją wystroju i menu oraz prezentami. Warto, aby postarała się stworzyć listę prezentów – rzeczy potrzebnych przyszłej mamie lub takich które sprawią jej przyjemność na przykład masaż dla kobiet w ciąży. Wówczas można uniknąć dublowania prezentów czy zakupu rzeczy, o które postarała się już sama przyszła mama. Na przyjęciu należy zadbać o odpowiednie menu i atrakcje.

Aby przyjęcie było atrakcyjne dla gości jak i dla głównej zainteresowanej należy wcześniej przygotować gry i zabawy, które zajmą zaproszone osoby. Mogą być one bardzo różne od konkursu na najbardziej nietypowe imię dla dziecka, poprzez quiz dla przyszłej mamy dotyczący wiedzy o pierwszych miesiącach życia dziecka, aż do zawodów w przewijanie lalek na czas. Im bardziej zabawne tym lepiej. Ponadto można przygotować praktyczny zestaw dla przyszłej mamy, gdzie każda z zaproszonych pań dorzuci coś, co uzna za niezbędne. Wreszcie panie mogą przynieść zdjęcia swoich maluchów, bądź też zdjęcia swoich pociech z czasów dzieciństwa, wspólnie powspominać i wymienić się dobrymi radami.

Niezależnie od pomysłów na organizację tej imprezy, należy pamiętać, że najważniejsza jest dobra atmosfera i zadowolenie przyszłej mamy. Baby shower to w końcu jej dzień. Być może wkrótce ten zwyczaj przyjmie się też w naszym kraju, tak jak obchodzone już od wielu lat Walentynki.
zyczenia.org.pl
Życzeniażyczenia na każdą okazję