Jak sprawić radość swoim bliskim w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia?
10 grudnia, 2020
W tym roku wybierz spersonalizowany prezent na Dzień Babci
21 grudnia, 2020

Propozycje prezentów dla 3 latka na święta

Przychodzi ten czas w roku, kiedy wszyscy zaczynają się zastanawiać nad tym, co i komu podarować w ramach prezentu świątecznego. W przypadku wyboru prezentów dla osób dorosłych, mamy wręcz ogromny wybór. Prawdziwy dylemat przychodzi jednak w momencie, kiedy mamy podarować prezent dziecku. Sprawę ułatwić może fakt, kiedy to my sami jesteśmy rodzicami tego dziecka.

Wtedy mamy znacznie łatwiej, ponieważ znamy je i wiemy, czego w danym momencie akurat potrzebuje. Największy problem pojawia się jednak kiedy mamy sprezentować coś pod choinkę innemu dziecku, na przykład z rodziny czy z grona znajomych. Co więc należy kupić? Jakie potrzeby ma taki mały człowiek i co najbardziej mu się przyda? Oto kilka pomysłów na to, jaki prezent idealnie nada się dla trzylatka.

Zabawki edukacyjne

Często spotykamy się z takim stwierdzeniem jak „zabawki edukacyjne”, jednak czym dokładnie są takie zabawki? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw zastanowić się, czym jest zabawka i zabawa dla dziecka. Młody człowiek uczy się bowiem na każdym kroku i z pomocą wszystkiego, co tylko mu wpadnie w ręce. Tak więc można powiedzieć, że tak naprawdę to każda zabawka ma charakter edukacyjny, ponieważ wszystko, czym dziecko się postanowi pobawić, ma za zadanie czegoś go nauczyć. Oczywiście są pewne zabawki, które mają nauczać czegoś konkretnego, na przykład rozróżniania kolorów, zwierząt czy warzyw i owoców. Warto jest więc wybierać takie zabawki, które to w jak największym stopniu będą uczyć. Sprawdź ofertę PlanetaDziecka.PL

Klocki i układanki

Klocki to bardzo częsty prezent dla dzieci. I słusznie! Wbrew pozorom są one szalenie przydatną zabawką dla każdego dziecka. Jako dorośli możemy oceniać je jako prezent oklepany i niepotrzebny, jednak nic bardziej mylnego. Mają one niesamowicie znaczący wpływ na rozwój wyobraźni i motorykę dziecka. Podobnie też działają wszelkie inne układanki, na przykład puzzle.

Książeczki

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla trzylatka są również książki. Podobnie zresztą jak wspominane wcześniej klocki, wydają się być na pozór bardzo standardowym prezentem i zbędnym. Oczywiście absolutnie nie jest to prawda. Wszystkie książki, nawet te bez napisów z samymi ilustracjami są ogromnie ważne dla dziecka i zdecydowanie warto je zakupić. Ich największą dobrą stroną są właśnie ilustracje. Nie tylko mają one za zadanie wspomagać treść, lub w przypadku kiedy tej treści nie ma, opowiadać historię, a przede wszystkim są dla dziecka inspiracją, na podstawie której ono samo wymyśla swoją własną historię. Ma to bardzo znaczący wpływ na rozwój we wczesnych latach życia człowieka. Dodatkowo też książeczki wspomagają naukę literek i czytania.

Gry planszowe/karciane

Na pierwszą myśl gry planszowe czy karciane wydają się być zbyt trudne dla dziecka w wieku 3 lat. To jednak zależy od tego, które z tych gier mamy na myśli. Obecnie na rynku mamy do wyboru mnóstwo różnych produktów w tej kategorii, w tym wiele przeznaczonych dla trzylatków. Warto tylko zwrócić uwagę czy dana gra rzeczywiście jest przystosowana do dzieci w tak młodym wieku. Powinna być ona bardzo prosta i zawierać tylko duże elementy, a z pewnością sprawi dziecku wiele radości i zabawy, a także nauki.

Zabawki plastyczne i konstrukcyjne

Wszelkie plastyczne zabawy są dla dzieci zawsze ogromną przygodą, która sprawia im mnóstwo radości, ale też oczywiście rozwija ich wyobraźnię i bardzo korzystnie wpływa na ich rozwój. Wśród produktów tej kategorii znajdziemy mnóstwo propozycji dla trzylatków, między innymi tablice magnetyczne, które są bardzo prostą zabawką, jednak pozwalającą wyżyć się artystycznie dziecku. Ostatnimi laty świat dziecięcych zabawek podbijają słomki konstrukcyjne. Jest to idealny prezent dla dziecka, który również wpływa bardzo pozytywnie na jego rozwój. Ostatnią już propozycją w tym zestawieniu są najprostsze na świecie… kredki. Warto jest zachęcać dziecko do rysowania, ponieważ dzięki temu rozwija ono swoją motorykę i wyobraźnię, a sam rysunek może powiedzieć nam nawet, czy dziecko rozwija się w sposób prawidłowy.