Wieczne róże w nietypowym wydaniu – pomysły na oryginalną dekorację
1 września, 2021
Fotograficzna pamiątka ze ślubu – musi być najlepsza!
24 września, 2021

Przygotuj oryginalne podarunki dla gości weselnych

slub-zalepieni-pl

Ślub i wesele to ważne wydarzenie w życiu młodej pary. Wiele par narzeczeńskich przygotowuje się do zawarcia związku małżeńskiego przez wiele miesięcy. Salę weselną rezerwują na 2-3 lata wcześniej przed planowaną uroczystością, a później dopinają wszystkie szczegóły. To naturalne, że pary chcą uczcić swój wielki dzień wraz z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Chcą często w dowód wdzięczności za obecność na weselu oraz za prezenty, sami podarować coś swoim gościom. Co sprawdzi się w tej sytuacji?

Standardowe podarunki dla gości weselnych

Od wielu dekad na typowych, polskich weselach wychodzący z wesela goście obdarowywani są przez młodą parę i jej rodziców butelką mocnego trunku oraz pudełkiem z ciastem weselnym. To wyraz wdzięczności za to, że goście bawili się z młodymi na weselu, za ich obecność oraz cenne prezenty. Ciasta przygotowane są najczęściej dużo wcześniej i trzymane w lodówce, skąd trafiają do rąk każdej z par gości wychodzącej z wesela. Można w ten sam sposób podziękować za obecność tym gościom, którzy zjawiają się tylko na ślubie – kościele czy w urzędzie stanu cywilnego. Taki miły gest na pewno spodoba się każdemu obdarowanemu.

Jednak takie prezenty trudno traktować w kategoriach pamiątkowych. Najpewniej butelka mocnego trunku, na ogół wódki, zostanie spożyta przez gości przy innej okazji, a ciasto zjedzone nazajutrz do kawy. Nawet opakowania w postaci etykiet na pudełka z ciastem i na butelkę wódki nie zapewniają pamiątkowego charakteru prezentów.

Niecodzienne podarunki weselne

Być może z chęci wyróżnienia się z tłumu młode pary uciekają się do podarowania bardziej wymyślnych rzeczy dla swoich gości. Oprócz zwyczajowej butelki wódki z własną etykietą z https://zalepieni.pl/etykiety-na-wodke-weselna/ lub ciasta weselnego, wręczane są słoiczki z miodem z indywidualnymi grafikami i napisami, które młodzi mogą zamówić na zalepieni.pl. Innym pomysłem mogą być słoiczki z dżemami i powidłami.

Pamiątkowe gadżety

Zdjęcia w ramce, breloki albo magnesy na lodówkę z dedykacją od państwa młodych to inne pomysły na wręczenie podarunku, na upamiętnienie ślubu i wesela bliskich osób. Magnesy w kształcie serca, z imionami młodych i datą ślubu są estetyczną ozdobą, a nie kosztują wiele, dlatego ich zamówienie chociażby w sklepie Zalepieni nie narazi narzeczeństwa na wysokie koszty. Magnesy są podziękowaniem oryginalnym i praktycznym. Magnes na lodówce lub tablicy magnetycznej będzie służył do mocowania notatek, a przy tym wtedy, gdy obdarowani na niego spojrzą, przypomną sobie chwile ze ślubu i wesela pary młodej.

Prócz prezentów typowo przeznaczonych do konsumpcji przez gości weselnych, można wyróżnić również zindywidualizowane magnesy na lodówkę z imionami pary młodej, datą ślubu oraz podziękowaniami. Etykiety z wybranym tekstem i grafiką mogą zdobić pakunki z migdałami w słodkich polewach, czy też drobnymi upominkami ze zdjęciem młodych.

slub-bukiet-kwiatow-zalepieni-pl

Jak widać, istnieje wiele przykładów tego, jak wynagradzać gości weselnych – w sposób standardowy lub nietypowy, wedle uznania pary młodej.