Jakie kosze prezentowe wybrać?
3 października, 2021
Prezent dla kobiety w ciąży – jaki wybrać?
27 października, 2021

Sposób na organizację imprezy typu Baby Shower

Jak zorganizować wymarzoną imprezę Baby Shower? Od czego zacząć i gdzie szukać inspiracji?

Baby Shower, tak jak każde inne przyjęcie, wymaga podjęcia pewnych kroków organizacyjnych, aby móc cieszyć się zamierzonym efektem. Najlepszym sposobem na szukanie inspiracji okazuje się Internet, w którym odnaleźć można nie tylko zdjęcia z inspiracjami, ale także gotowe rozwiązania znajdujące się na stworzonych do tego stronach.

Na wstępie…

Rozpocząć należy od zdobycia banku zdjęć, które będą stanowić postawę do dalszych działań. Takie kroki ułatwią dokonanie zakupów, gdyż ułatwi to uniknięcie zbędnych rozczarowań. Kolejnymi ważnymi krokami są wybór daty (takiej, która będzie pasowała największej liczby gości) oraz odpowiedniego miejsca. Wśród obecnych trendów popularne są imprezy plenerowe, które z pewności dają większe możliwości niż zamknięte lokale. Dla kreatywnych osób organizacja Baby Shower „od zera” może okazać się strzałem w dziesiątkę! Zdecydowanym ułatwieniem będzie również wybranie motywu przewodniego przyjęcia. Może być to konkretny kolor, styl czy hasło, do którego należy dopasować dekoracje oraz atrakcje. Najlepszą bazę kolorystyczną stanowić będą neutralne kolory (biel, beż, czerń), do których wystarczy dodać jeden zdecydowany kolor (bordo, granat itp.), aby wszystko było estetyczne i spójne. Kolor przewodni umieścić można nie tylko na sali, ale także na zaproszeniach. Jedno ze źródeł inspiracji stanowić może strona inspiracjeferrero.pl, na której znaleźć można wiele pięknych i przemyślanych kompozycji zdjęć. Właśnie tam znajdują się gotowe rozwiązania, które wystarczy przenieść z fotografii na rzeczywistość.

Od ogółu do szczegółu

Gdy udało się już zadbać o czas, miejsce, plan działania, można przejść do drobnych elementów, które stanowić będą dopełnienie w całości tych działań. Wpisując w wyszukiwarkę Internetową frazę „baby shower inspiracje” odnaleźć można wiele pomysłów na zaproszenia czy podarki dla gości. Ozdoby przygotować można samemu lub zamówić gotowe elementy. Nie można zapominać to odpowiednich zaproszeniach. Stanowią one wizytówkę i przedsmak nadchodzącego przyjęcia oraz odpowiadają za pozytywne pierwsze wrażenie. Warto pomyśleć o liście zabaw czy konkursów, których główną zainteresowaną będzie mama nosząca pod sercem dziecko, które już wkrótce przyjdzie na świat. Taka organizacja czasu zapewni wspaniałe wspomnienia oraz pozwoli uniknąć zbędnej nudy. Kolejnym szczegółem jest księga gości stanowiąca idealną pamiątkę dla przyszłej mamy. Potrzebny do tego jedynie album, kolorowe długopisy oraz polaroid z zapasem wkładów.

Jeśli to wszystko wydaje się być zbyt skomplikowane i czasochłonne, pomocne okazuje się skorzystanie z pomocy osób zawodowo zajmujących się organizacją eventów. Takim właśnie mianem określić można imprezę Baby Shower, która wymaga przemyślenia wielu szczegółów, aby osiągnąć zadowalający efekt końcowy. Dobrym rozwiązaniem jest rozdzielenie obowiązków między kilka uczestniczek. Z pewnością każda kobieta podejdzie bardzo poważnie do swojego zadania i nie będzie czuła się zbyt obarczona.