Jak zapakować świąteczny prezent? Torebka papierowa, woreczek bawełniany, a może skarpeta świąteczna?
6 listopada, 2020
ksiazka-prezent
Książka jako pomysł na prezent
21 listopada, 2020

Sprawdzone pomysły na udany prezent dla aktywnych dzieci

Sport to samo zdrowie, dlatego też warto jak najbardziej zachęcać małe dzieci do uprawiania dowolnej dyscypliny sportowej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które akcesoria sportowe mogą okazać się doskonałym pomysłem na udany prezent na każdą okazję.

Piłki sportowe

W Polsce największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się oczywiście piłka nożna. Dla starszych dzieci przeznaczone są piłki o rozmiarze 5, a dla juniorów piłki o rozmiarze 4. Dla najmłodszych dzieci producenci przygotowali z kolei piłki o rozmiarze 3. Warto wspomnieć także o kolekcjonerskich piłkach o rozmiarze 1, które mogą okazać się wspaniałym prezentem dla najmłodszych. Wybierając piłkę do nogi warto zwrócić uwagę także na to, na jaką nawierzchnię jest ona przeznaczona. Nieco inne piłki przeznaczone są na boiska z naturalną murawą, a nieco inne na sztuczne murawy i hale sportowe. Osoby, które dysponują nieco większymi środkami finansowymi, mogą postawić na repliki piłek z oficjalnych meczów w Lidze Mistrzów.

Jaki sprzęt sportowy do 100 zł?

Dla dzieci w każdym wieku doskonałym prezentem może okazać się skakanka. Jest to co prawda nieco zapomniany gadżet, ale w dalszym ciągu porządna skakanka może przydać się przy wielu ćwiczeniach. Jedną z największych zalet skakanek jest to, że można ją zabrać ze sobą i ćwiczyć praktycznie wszędzie. Ciekawą propozycją mogą okazać się również profesjonalne maty do ćwiczeń. Jest to idealny prezent dla osób, które uprawiają jogę, pilates albo zajęcia fitness. Małe dzieci wiele ćwiczeń wykonują na podłodze, dlatego też porządna mata może okazać się naprawdę przydatnym sprzętem. Dla nieco starszych dzieci godne uwagi są także drążki rozporowe, które można zamontować w drzwiach. Sprzęt sportowy tego typu wbrew pozorom można wykorzystać nie tylko do podciągania się. Więcej sprzętu sportowego znajdziesz na stronie Bramki-Sportowe.pl

Profesjonalne piłki gimnastyczne

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są dobrym wyborem nie tylko dla dzieci, ale również dla osób dorosłych. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które mają problemy z utrzymaniem równowagi. Dzieci sporo czasu spędzają niestety przed komputerem, dlatego też tym bardziej warto postawić na ćwiczenia, które pozwolą zredukować bóle pleców. Piłki gimnastyczne można znaleźć praktycznie w każdym profesjonalnym salonie fitness, dlatego też warto pomyśleć o zakupie własnej piłki do domowej siłowni.

Paletki do tenisa stołowego

Gra w tenisa stołowego to bardzo ciekawy sport, dzięki któremu można spędzić aktywnie wolny czas i znacząco poprawić koordynację ruchową. Jest to jedna z tych dyscyplin sportowych, którą może uprawiać praktycznie każde dziecko, bez względu na wiek, płeć oraz możliwości kondycyjne. Wysokiej jakości rakietki do ping ponga można kupić już od 100 zł. Osoby, które dysponują nieco większymi środkami finansowymi, mogą pozwolić sobie także na zakup własnego stołu tenisowego. Jeżeli chodzi o same piłeczki, to warto postawić na produkty, które są atestowane przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego.

Sprzęt do badmintona

Oprócz tenisa stołowego można pomyśleć także o badmintonie, który z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większe grono zadowolonych zawodników. W sklepach sportowych, można znaleźć wysokiej jakości sprzęt do gry w badmintona dla profesjonalistów i początkujących zawodników. Warto rozejrzeć się nie tylko za oryginalnymi rakietkami i lotkami, ale również za butami halowymi, które podczas gry odgrywają ważną rolę. Wysokiej jakości strój zapewni niesamowity komfort podczas gry, dzięki czemu dziecko będzie chętniej sięgać po rakietkę.