Disco polo – znak czasów?
18 lutego, 2020
Sygnet dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny?
6 marca, 2020

Sukienki na wesela – jaką kreację wybrać?

Niezależnie od tego, ile razy idziemy na wesele, tyle razy pojawia się problem pod tytułem: wybór sukienki na wesele. I zawsze jest tak samo. Panika, poszukiwania i często szybka dieta, bo w wielu przypadkach, zawsze gdzieś się tam znajdzie jakiś niechciany kilogram. Są na szczęście kreacje, które wydobędą piękno z każdej kobiety. Trzeba jednak znaleźć tą odpowiednią, która będzie pasować pod każdym względem.

Sukienki na wesela – najnowsze trendy

Jeśli nie mamy zbyt dużego wyczucia modowego, bo nie każdy musi je posiadać, to bezpiecznie jest trzymać się aktualnych trendów. Wtedy bez ryzyka wybieramy kreację weselną spośród najmodniejszych w tym sezonie fasonów, która będzie się na nas świetnie prezentować. Dlatego dużą uwagę przykładajmy do tego, aby krój sukienki współgrał z naszą figurą, uwydatniając jej zalety i maskując mankamenty.

Obecne trendy bardzo to ułatwiają, ponieważ na czasie są sukienki drapowane, które ze swojej natury mają charakter maskujący wszelkie niedoskonałości figury. Co istotne, na topie pozostają koronki i tiulowe wstawki. Co również gra na korzyść wszystkich pań, które mają coś do ukrycia.

Wesele tradycyjne czy elegancka kolacja?

Dzisiaj forma wesela nie jest już taka oczywista. Coraz częściej zdarza się, że Państwo Młodzi zamiast dużej i wystawnej imprezy z tańcami i zespołem, organizują bardziej lub mniej kameralną kolację. Dlatego przy wyborze kreacji na wesele, warto wziąć pod uwagę to, jaką będzie miało ono postać.

W przypadku tradycyjnych wesel, które wypełniają zabawy i tańce, warto wybrać kreację, która pozwoli nam na swobodną zabawę. Takie suknie na wesela powinny być dobrze dopasowane, jednak nie mogą być zbyt ciasne. Świetnie sprawdzają się tutaj kreacje bez rękawów, na ramiączkach lub wiązane na szyi.

Natomiast jeśli idziemy na wesele, które jest de facto elegancką kolacją lub obiadem i nie przewidziano tam zbyt dużo tańca czy zabawy, to warto zdecydować się na suknię wieczorową z dłuższym rękawem.

Kolor kreacji weselnej

Dzisiaj nie ma już tak bardzo restrykcyjnych ograniczeń co do kolorów kreacji weselnych. Ważne jednak, aby unikać koloru czarnego i białego. Lepiej też zrezygnować z brązów i kolorów ziemi. Pamiętajmy też o tym, że sukienka na wesele powinna kolorystycznie współgrać z naszą cerą. Nadal najbezpieczniejsze są kolory pastelowe, jednak jeśli komuś pasuje czerwień czy inny równie intensywny kolor, to nie popełni żadnego faux pas.

Gdzie kupować sukienki na wesela?

Szukanie sukienki na wesele może być naprawdę bardzo czasochłonne. Kiedyś nie było innego wyjścia jak pielgrzymka po wszystkich znanych salonach z kreacjami okolicznościowymi i sukniami wieczorowymi. Dzisiaj możemy kupić świetnie dopasowaną suknię na wesele przez Internet.

Dokładne tabele rozmiarów pozwalają uniknąć pomyłki w kwestii dopasowania, a nawet jakby coś, to kupione przez Internet rzeczy można odesłać w ciągu 14 dni. Co ważniejsze można bez problemu wymienić sukienkę na inny rozmiar czy model. A kurier dostarczy nam nową już następnego dnia.

Jednym z takich salonów online z kreacjami ślubnymi i sukniami okolicznościowymi jest Navona.pl. Znajdziemy tam kilkaset propozycji, obejmujących modne sukienki weselne, o różnych fasonach, wzorach i rozmiarach. Tak duży wybór, pozwoli znaleźć nam taką kreację, która będzie dla nas idealna i zachwyci pozostałych gości.