Dekoracja stołu ślubnego – stylowe winietki dla gości
31 października, 2018
Breloki metalowe – wyjątkowy pomysł na prezent
16 listopada, 2018

Świąteczne prezenty komputerowe

Święta za pasem, chwila moment rozbiegniemy się po sklepach, żeby kupić najbliższym podarunki. Jednych zadowoli komplet skarpet czy żel pod prysznic, inni będą się upierać przy poważniejszych prezentach. Byli przecież grzeczni okrągły rok, by sobie zasłużyć. Ci inni to oczywiście nasze dzieci. Co kupić im w dobie szalejącego postępu technologicznego? Sprawdźmy.

W czasach postępu technologicznego

Technologia tak bardzo poszła do przodu, że większość z nas nie może za nią nadążyć. Nasze dzieci wyprzedzają nas w wiedzy o kolejnych nowościach, żonglując językiem, którego terminologia jest nam obca. Ale to dobrze. Takie dzieciaki z pewnością odnajdą się w świecie, który na naszych oczach – krok po kroku – ulega całkowitej komputeryzacji. Te dzieciaki można obdarować czymś stricte komputerowym właśnie na święta. Co to może być?

Komputer czy laptop

Zacznijmy od podstaw. Jeśli Twoje dziecko nie ma jeszcze komputera czy laptopa na własność może najwyższy czas, aby go dostało? Taki sprzęt to nie tylko gry komputerowe czy całodobowe czatowanie z ludźmi zza oceanu. Komputer to też wiedza, rozwijanie pasji lub jej poszukiwanie. Jeśli zależy Ci, by dziecko odrobinę kontrolować, kup mu komputer stacjonarny. Będziesz mieć gwarancję, że nie wychodzi z nim z domu i nie uzależnia się tak bardzo. W przypadku wersji stacjonarnej bardzo ważny jest monitor. O tym, który wybrać – monitor LED czy LCD – dowiesz się z artykułu. Jeśli decydujesz się na laptop, wybierz coś lekkiego i coś, co długo trzyma baterię. Poradź się specjalistów ze sklepu komputerowego.

Alternatywy dla komputera i laptopa

Alternatywą dla komputera i laptopa będzie z pewnością iPad, tablet, iPhone czy smartfon. To pomniejszone wersje większych maszyn. Są mobilne, długo trzymają baterię i z pewnością mniej kosztują. Największym obecnie hitem jest tablet graficzny, który polecany jest głównie dla tych ze zdolnościami plastycznymi. Dla nich także świetną wersją będzie pióro drukujące 3D, które pozwala rysować w trój wymiarze!

Gadżety komputerowe

Co powiesz na mobilną myszkę do komputera czy laptopa? Znajdziesz wersje, w których myszka komunikuje się z komputerem za pomocą nanoodbiornika lub za pomocą bluethootha. Obok przenośnej myszki – przenośna, podświetlana klawiatura. Albo słuchawki, które zadowolą przede wszystkim fanów gier komputerowych. A może pojemny, przenośny dysk? Twoja pociecha zgromadziła już z pewnością – albo szybko zgromadzi – mnóstwo ważnych dla siebie danych, dobrze byłoby je zabezpieczyć i przechować w innym miejscu. Dobrą opcją będzie też podkładka lub stolik na laptopa. Takie podkładki mają wbudowane małe wiatraczki, które chłodzą laptop. Innym ciekawym pomysłem będzie router. Pozwala on uwolnić komputer od kabli i korzystać z sieci w dowolnym miejscu domu. Przyda się szczególnie w trakcie długiego korzystania ze sprzętu.