Co kupić dla chłopca z dodatkowymi kilogramami?
28 grudnia, 2017
Czy bielizna na prezent będzie dobrym pomysłem?
3 lutego, 2018

Wyprawka dla szczeniaka – 6 pomysłów na prezent

gryzak-dla-szczeniaka

Kiedy zapraszamy do naszego życia nowego domownika – szczeniaka – zmienia się wszystko. Nagle odnajdujemy w sobie ogromne pokłady czułości i miłości. A także, co oczywiste, odczuwamy nieodpartą potrzebę sprawienia maluchowi prezentu. Ale z czego ucieszyć się może pies? Oto kilka pomysłów na wyprawkę dla szczeniaka.

Posłanie

Podobno właściciele psów dzielą się na tych, którzy wpuszczają swoje psy do łóżka i na tych, którzy się do tego nie przyznają. Tak czy inaczej, psie posłanie to rewelacyjny pomysł na wyprawkę dla szczeniaczka. Jakie powinno być? Przede wszystkim duże, wygodne, dające możliwość swobodnego baraszkowania. Dla psa legowisko to miejsce odpoczynku i relaksu, które nie musi być ekskluzywne, ale musi być komfortowe. Bardziej nieśmiały szczeniak ucieszy się z legowiska typu budka, w którym będzie mógł schronić się przed nadmiarem doznań.

Pamiętaj jednak, by dla szczeniaczka nie kupować legowiska bardzo drogiego – prawdopodobnie i tak je zje. Jeśli nie, na pewno wkrótce z niego wyrośnie.

Smycz i obroża

Smycz i obroża to akcesoria absolutnie niezbędne. Zapewniają bezpieczeństwo szczeniaczka i kontrolę nad jego zachowaniem. Jaka musi być dobra obroża? Z pewnością miękka i dobrze dopasowana – zbyt ciasna będzie sprawiała ból i uniemożliwiała oddychanie, zbyt luźna może spaść pieskowi z szyi, gdy pociągnie w tył. Kup wygodną, prostą obróżkę ze skóry lub taśmy – łańcuszki, zaciski i kolczatki są niedozwolone! Natomiast smycz powinna być lekka, z taśmy, skóry lub sznura. Dobrą opcją dla psiaka żyjącego w mieście jest smycz automatyczna, która pozwala na zachowanie pewnej dozy swobody.

szczeniak

Pelerynka/ płaszczyk

Zwłaszcza mniejsze pieski i szczenięta ras krótkowłosych zadowolone będą z takiego prezentu – z nich ciepło ucieka bardzo szybko. Marzną więc i drżą nawet przy kilkustopniowych temperaturach. Ubranko dla szczeniaka nie musi być szalenie efektowne i drogie – psiak i tak wyrośnie z niego najwyżej za kilka tygodni.

Pelerynka z kolei okaże się akcesorium przydatnym przez cały rok – doskonale chroni skórę psa przed deszczem, a tym samym – przed wychłodzeniem.

Gotowy prezent dla szczeniaka

Jeśli żaden z powyższych pomysłów jakoś nie budzi Twojego zainteresowania, możesz zdecydować się na gotowy prezent. Mogą być to zapakowane w drewniane pudełko akcesoria, które z pewnością przydadzą się Twojemu szczeniakowi. Gotowe prezenty dla psa można znaleźć tutaj. W ich środku znajdują się między innymi: naturalne, pięknie pachnące kosmetyki, mgiełki niwelujące nieprzyjemny zapach psiej sierści, piękne obroże i smycze ze sznura bawełnianego, ręcznie barwione barwnikami przyjaznymi dla zdrowia psiaka, gryzaki naturalne, na przykład poroże jelenia, czy ekologiczne woreczki do sprzątania psich odchodów.

Wszystkie te przedmioty zapakowane zostały w drewniane pudełko, które z pewnością Ci się przyda do przechowywania psich zabawek albo szkolenia psiaka.

Kongprezent-dla-psa

To dwie absolutnie genialne rzeczy, które każdy pies posiadać powinien.

Kong to wydłużona kula z bardzo grubej gumy, z dziurą biegnącą przez jej środek i na wylot. W otworze tym należy umieścić mięso mielone lub pasztet i, po ewentualnym zamrożeniu, podać psu. Psiak będzie musiał się nieźle nagimnastykować, aby wylizać cały smakołyk ze środka. Kong przyda Ci się zawsze po spacerze, kiedy psiak jest jeszcze pobudzony i trzeba pomóc mu się wyciszyć. To także fantastyczny sposób na nauczenie go pozostawania samemu w domu – zamiast tęsknić za Tobą, zajmie się zabawą kongiem, a ponieważ lizanie go zmęczy – zaśnie szybko. I ostatnia sprawa – trening klatkowy jest znacznie łatwiej przeprowadzić gdy masz kong.

Mata węchowa

Każdy pies lubi węszyć, nie tylko psy ras tropiących. Ale na co dzień brakuje im ku temu okazji – mieszkają w mieście, pełnym zapachów spalin. Prowadzane na smyczy, nie mogą dać upustu swoim naturalnym instynktom. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest zakup maty węchowej. To mały dywanik pełen bardzo długich frędzli. Pomiędzy nie należy powrzucać kulki suchej karmy. Psiak, aby się najeść, będzie musiał je wywęszyć i wydobyć spomiędzy frędzli. Będzie czuł się prawie jak na polowaniu. Pamiętaj, że pokarm podawany na macie zastępuje posiłek z miski, a nie jest dodatkową porcją.

Twój psiak z pewnością ucieszy się z każdego z tych prezentów. Do Ciebie należy decyzja, który z nich jest Wam bardziej potrzebny.