Pokaz zdjęć na podziękowania dla rodziców na weselu – piękny i oryginalny prezent
18 listopada, 2021
Co kupić rodzinie na święta?
23 listopada, 2021

Biżuteria srebrna pod choinkę — co wybrać dla najbliższych?

prezenty

Zastanów się, jak często brakuje Ci pomysłu na prezent dla dziewczyny, żony, siostry lub mamy. Jeżeli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego, rozważ zakup subtelnej srebrnej biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Chyba nie ma na świecie kobiety, która nie czeka na taki wspaniały prezent. Przeczytaj, jak wybrać biżuterię na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Zwracaj uwagę na jakość surowca

Pamiętaj, aby zawsze przed zakupem sprawdzać jakość metalu szlachetnego. Typowe próby dla srebra to 875 lub 925. Liczba określa zawartość metalu szlachetnego w danym wyrobie. Im jest wyższa, tym jest on bardziej wartościowy, i ma wyższą jakość.

W praktyce na prezenty zazwyczaj kupuje się biżuterię z jak najwyższą próbą, ale zbyt duża domieszka innych metali to także inny problem – może podrażniać skórę i wywoływać uczulenia.

Sprawdź, co nosi ukochana osoba

Każda kobieta preferuje nieco inny rodzaj biżuterii, dlatego trafienie w gust nie zawsze jest proste. Jednym z pomysłów, które sprawdzą się niemal zawsze jest jednak srebrna zawieszka. W sklepach z biżuterią znajdziesz zarówno drobne ozdoby, jak i duże, ozdobne kolie.

Srebrne wisiorki i naszyjniki doskonale wyglądają w towarzystwie prostych, jednokolorowych ubiorów, podkreślając urodę i powab noszącej je osoby. Stanowią wtedy centralny punkt, wokół którego budowana jest cała kreacja.

Zdecyduj się na jeden rodzaj kruszcu

Unikaj mieszania złota ze srebrem. Oba metale wyglądają pięknie, ale każdy z nich pasuje do nieco innej stylistyki ubioru, a nawet karnacji. O ile srebro podkreśla chłodną elegancję i zdecydowanie, złoto pasuje do osób emanujących wewnętrznym ciepłem. Dobierając biżuterię do cech kobiety, na której Ci zależy, pokażesz swoje zaangażowanie.

Połączenie ze sobą złotej i srebrnej biżuterii raczej nie przyniesie pożądanego efektu, za to może wprowadzić chaos i wywołać sprzeczne wrażenia w kontakcie z daną osobą.

Spraw radość prostą biżuterią

Jeżeli nie chcesz kupować zawieszki, dobrym rozwiązaniem będzie też delikatny pierścionek wykonany ze srebra. Pamiętaj, aby przed zakupem ustalić jego rozmiar! Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, pożycz inny model i zabierz go ze sobą do jubilera jako porównanie. W ten sposób wyeliminujesz ryzyko pomyłki i konieczność zwrotu.

Srebrne pierścionki wyglądają pięknie na każdej kobiecej dłoni. Tego typu biżuteria bardzo często jest wykończona kamieniami szlachetnymi jak cyrkonie, szafiry czy tanzanity. Jest bardzo efektowna i wcale nie muszą kosztować fortuny.

Gdzie kupować biżuterię na prezent?

Wybieraj sprawdzone sklepy jubilerskie. Nie muszą to być wyłącznie marki znane z największych szyldów. Wiele sklepów internetowych również gwarantuje sprzedaż biżuterii wysokiej jakości i opatrzonej oczywiści niezbędnymi próbami.

Często do ozdób uzupełnionych kamieniami szlachetnymi otrzymasz również certyfikat autentyczności. Dzięki niemu masz pewność, że zostały one sprawdzone przez specjalistów i są prawdziwe.

Spraw, aby nadchodzący świąteczny czas był wyjątkowy dla najbliższych Ci osób. Elegancka biżuteria kobieca to wspaniały pomysł na prezent bez względu na wiek, upodobania i usposobienie.