Co działa na kobiety? Kilka sprawdzonych sposobów
21 kwietnia, 2023
Zamówienie portretu olejnego – jak przygotować się do zamówienia portretu
Zamówienie portretu olejnego – jak przygotować się do zamówienia portretu
21 kwietnia, 2023

Czy warto organizować imprezy firmowe?

Aby firma stale się rozwijała, osiągała sukcesy i była rozpoznawalna, niezbędny jest zgrany i dobry zespół pracowników. Pracownik, który dobrze czuje się w swoim zespole jest dużo bardziej wydajny. Jak tego dokonać? Jak sprawić, aby nasz zespół był zgrany i dobrze czuł się w swojej obecności? Jednym z rozwiązań jest organizacja eventów firmowych.

Czy to się opłaca?

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto organizować imprezy firmowe, czy warto przeznaczać na te spotkania określony budżet, czy przynosi to jakieś pozytywne rezultaty, to odpowiedź na każde z tych pytań jest twierdząca.

Korzyści płynące z organizacji eventów firmowych:

 • integracja zespołu
 • dobre relacje pracowników
 • przyjemna i koleżeńska atmosfera w miejscu pracy
 • zaangażowanie pracowników
 • dobre stosunki szefa z zespołem
 • wzrastająca nić porozumienia i szacunku
 • dobry wizerunek firmy
 • identyfikacja pracowników z firmą
 • przekaz wizji i wartości firmy
 • pracownik ma poczucie, że jest ważną częścią firmy
 • poprawa zaangażowania i wydajności pracowników
 • i inne

Jakie jest idealne miejsce?

Poznałeś już korzyści płynące z organizacji eventów firmowych. Teraz czas na wybór idealnego miejsca. Lokalizacja wydarzenia powinna być dobrze przemyślana i dopasowana do celu imprezy oraz potrzeb pracowników.

Przykładowo eventy firmowe warszawa zorganizowane zostać mogą w industrialnej infrastrukturze. Jest to przestrzeń, w której zorganizować można szkolenie, imprezy firmowe czy bankiet. Dodatkowo miejsce to można wynająć na wyłączność. Dużym atutem jest również fakt, iż organizacją wydarzenia można zająć się samodzielnie lub zlecić ją doświadczonym pracownikom tego miejsca.

Czy zapewnić dodatkowe atrakcje?

Atrakcje dla gości stają się coraz bardziej popularne. Spotkać można je na urodzinach, weselach, ale i imprezach firmowych. Dobrze dobrane atrakcje pozwolą na integrację zespołu oraz niezapomniane przeżycia uczestników imprezy.

Przykładem atrakcji dla gości mogą być gry integracyjne, ognisko, konkursy czy degustacja win połączona z wykładem specjalisty. Można zorganizować je samodzielnie lub zatrudnić w tym celu animatora. Jeżeli zależy nam na integracji zespołu, przeprowadzić można fabularną grę planszową lub poprosić uczestników o wybudowanie prostej budowli z dostępnych przedmiotów.

Jak wybrać odpowiednie menu?

Podczas organizacji wydarzenia, na którym dostępne będzie jedzenie, należy pamiętać o osobach, które mają różnego rodzaju uczulenia, nietolerancje czy diety.  Pracownicy z pewnością poczują się docenieni, kiedy zapytasz ich o ich preferencje żywieniowe.  W tym celu przeprowadzić można krótką ankietę.

Organizując imprezę tematyczna, można pokusić się o dobór potraw i przekąsek, które zgodne będą z motywem eventu. Mogą być to specjalne dekoracje potraw.

Czy to sprawi, że pracownicy zostaną w naszej firmie?

Pozytywna atmosfera w miejscu pracy oraz poczucie przynależności do “rodziny” – firmy, sprawia, że pracownicy nie chcą zmieniać pracy. Organizacja imprez firmowych pozwala na integrację zespołu, a to z kolei rozwija pozytywne relacje między pracownikami oraz poprawia wydajność całego zespołu.

Dodatkowo, organizacja spotkań firmowych pozwala na wykreowanie pozytywnego obrazu pracodawcy. Kolejnym atutem jest fakt, iż korzyści z pracy w danej firmie widzą również potencjalni kandydaci, którzy chętniej aplikują i chcą pracować w miejscu, w którym pracownik jest ważny i może się rozwijać.  Doceniony pracownik będzie pozytywnie mówił o swojej firmie poza miejscem pracy oraz polecał ją swoim najbliższym.