Śpiworek dla niemowlaka na lato – idealny prezent dla młodych rodziców
21 maja, 2020
5 zalet płatności mobilnych
21 czerwca, 2020

Gdzie zrobić wesele w Krakowie?

Stolica Małopolski jest uznawana przez wielu za najpiękniejsze miasto w Polsce. Nic więc dziwnego, że wiele osób marzy o romantycznym ślubie w Krakowie – nie tylko miejscowi, ale i osoby spoza regionu. Przepiękny Rynek Główny, urokliwy Kazimierz, dostojny Wawel… Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat i wyjątkową scenerię nie tylko do zorganizowania uroczystości, ale i do wyjątkowej sesji zdjęciowej dla nowożeńców czy niezapomnianego wesela. Zanim jednak puścimy wodze fantazji i bez reszty oddamy się marzeniom o romantycznych chwilach w Krakowie, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Wady wesela w Krakowie

Jeśli marzysz o niezapomnianym weselu w Krakowie, musisz uzbroić się w cierpliwość. Jest to nie tylko Twoje marzenie! Gród Kraka to bardzo popularne i oblegane miejsce jeśli chodzi o organizowanie uroczystości ślubnych i weselnych. Choć miejsc do organizacji takich imprez jest sporo, są one oblegane. Planując ten wyjątkowy dzień w Krakowie musisz zarezerwować termin ze sporym wyprzedzeniem – czasami nawet kilkuletnim!

Weź również pod uwagę fakt, że stolica Małopolski jest miastem turystycznym. Jeśli chcesz zdecydować się na sesję zdjęciową na Rynku Głównym lub w okolicach Wawelu musisz liczyć się z tłumami turystów – zwłaszcza w sezonie i kiedy dopisuje pogoda.

Zalety wesela w Krakowie

Jeśli czas nie jest decydujący i możesz uzbroić się w cierpliwość, Kraków z pewnością nie zawiedzie jako miejsce do wymarzonego wesela. Miasto to posiada niepowtarzalny urok, którym zachwycają się nie tylko Polacy, ale i ludzie z całego świata. Malownicze plenery zdjęciowe to tylko jeden z atutów Krakowa, kolejnym są urokliwe miejsca organizacji wesel.

Przede wszystkim w mieście i jego okolicach istnieje dużo hoteli, sal i innych miejsc, które są przygotowane do organizacji tego typu imprez. Choć zainteresowanie jest duże, w Krakowie znajduje się dużo miejsc odpowiednich do zorganizowania wesela, dzięki czemu można wybierać spośród interesujących nas lokacji oraz istnieje duża szansa na znalezienie dogodnego terminu. Wiele obiektów posiada piękne ogrody i parki, w których możliwe jest urządzenie przyjęcia plenerowego. Co prawda opcja ta nie wchodzi w grę cały rok i jest uzależniona od warunków atmosferycznych, mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem.

Bezpieczną opcją jest również zorganizowanie wesela w dostosowanej do tego sali. W szczególności warto sprawdzić ofertę hoteli, które posiadają piękne i przestronne ogrody zimowe lub patio oraz wystawne sale bankietowe, które pomieszczą wielu gości, a dodatkowo zapewnią wrażenia estetyczne. Jeśli interesuje cię organizacja wesela Kraków może się poszczycić szeroką gamą obiektów, spośród których z pewnością wybierzesz ten spełniający oczekiwania. Warto rozejrzeć się również za miejscami nieco oddalonymi od centrum lub pod miastem, które znajdują się w spokojnej okolicy – dzięki temu tłumy turystów nie będą dokuczliwe. Decydując się na hotel zapewniamy również nocleg naszym gościom, jeśli wymaga tego sytuacja. Zaletą takich miejsc jest również doświadczenie w organizowaniu wesel i innych imprez na dużą skalę, dzięki czemu możemy być pewni profesjonalnej obsługi, starannie dobranego menu oraz najwyższego standardu usług. Niektóre z obiektów posiadają także w ofercie ciekawe usługi dodatkowe lub niespodzianki, np. darmowy nocleg dla pary młodej w apartamencie królewskim lub organizację specjalnych atrakcja dla gości, takich jak pokazy barmańskie, fotobudki czy pokazy fajerwerków. Elementy tego typu zapadają w pamięć i przywołują miłe wspomnienia i są ciekawym urozmaiceniem dla gości i nowożeńców.