Personalizowane prezenty - 4 pomysły na prezent dla bliskiej osoby
Personalizowane prezenty – 4 pomysły na prezent dla bliskiej osoby
29 marca, 2024
Poradnik czyszczenia drewnianych powierzchni przy użyciu myjki ciśnieniowej
Jak prawidłowo używać myjki ciśnieniowej do drewna
30 marca, 2024

Jak udekorować tort? 4 ciekawe pomysły

Jak udekorować tort? 4 ciekawe pomysły

Nawet jeśli nie jesteś profesjonalnym cukiernikiem, to z pewnością od czasu do czasu zdarza Ci się upiec ciasto lub tort. O ile samo pieczenie nie powinno sprawiać większego problemu, tak dekorowanie tortu może okazać się trudniejsze, niż się wydaje. Jakie dekoracje na tort wybrać i jak w ogóle do udekorować?

Tort w stylu drip cake z polewą czekoladową

Drip cake to trend cukierniczy, polegający na użyciu polewy, która spływa po bokach tortu, tworząc czekoladowe sople. Tak udekorowany tort prezentuje się wyjątkowo efektownie, co więcej nie jest trudny do wykonania. Można dodać do niego dodatkowe elementy, na przykład kawałki orzechów, czekolady, czy cukrowych kryształków.

Tort z motywem tematycznym – dekoracje na tort

W przypadku, gdy pieczesz tort na specjalną okazję, na przykład na urodziny, czy jubileusz, dekoracje tortu warto dostosować do tematu imprezy. Tort urodzinowy dziecka udekoruj, bazując na ulubionej bajce malucha, a ten na jubileusz wykończ za pomocą odpowiedniego dekoru i toppera. Obecnie wybór akcesoriów cukierniczych jest bardzo duży, dlatego możesz wykorzystać gotowe dekoracje na tort, które kupisz między innymi w sklepie mf3d.com.pl. Pamiętaj, że tort powinien odzwierciedlać charakter imprezy i oddawać jej atmosferę.

Tort z jadalnymi kwiatami

Tort z jadalnymi kwiatami, z pewnością zrobi na gościach wrażenie. Możesz wykorzystać do dekoracji tortu świeże lub suszone kwiaty, ważne jest to, aby były jadalne, o czym warto upewnić się przed ich użyciem. Dobrze sprawdzą się róże, fiołki, czy lawenda.

Tort udekorowany owocami

Oprócz gotowych dekorów, stempli dekoracyjnych, topperów, czy zawieszek, warto wykorzystać także to, co mamy pod ręką, na przykład świeże owoce. Dekoracje na tort wykonane z owoców to zawsze dobry pomysł, dzięki temu jest kolorowo, a jednocześnie smacznie.

Dekorowanie tortu nie jest proste, jednak można wspomagać się gotowymi dekorami, które będą dobrym wsparcie podczas tworzenia własnych słodkości.