Jak wybrać rower na nieutwardzone trasy?
Jak wybrać rower na nieutwardzone trasy?
10 stycznia, 2023
Paski wojskowe do spodni
Paski wojskowe do spodni
11 stycznia, 2023

Nietypowe i wyjątkowe prezenty na dzień babci i dziadka

Nietypowe i wyjątkowe prezenty na dzień babci i dziadka

Dzień Babci oraz Dzień dziadka to święta, które obchodzone są w Polsce kolejno 21 i 22 stycznia. To czas, w którym warto zadbać o swoich najbliższych seniorów, spędzając z nimi czas oraz kupując im drobny upominek, który trafi w ich gusta. Chcąc zaskoczyć ich czymś wyjątkowym i nietypowym, należy nieco bardziej się wysilić. Poniżej przedstawione zostały ciekawe propozycje na prezenty z okazji tych szczególnych dni

Coś, co z pewnością zaskoczy — przyjęcie niespodzianka

Wiele osób do dziś wspomina zabawy z kuzynostwem za czasów dzieciaka, które spędzane były właśnie u dziadków.  Ciuciubabka, chowanego, berek i wiele innych — to właśnie gry, które niegdyś kojarzyły się z wyjazdem do dziadków. I to nie wszystko. Nadmierna troska babci oraz poczucie humoru dziadka sprawiały wtedy, że każdy wracając do domu, czuł się najedzony i szczęśliwy. Teraz właśnie nadszedł ten czas, aby odwdzięczyć się ukochanym seniorom za tak cudowne chwile. W tym celu warto umówić się z rodzeństwem i kuzynostwem na konkretny dzień i godzinę. Niech każdy przygotuje coś do zjedzenia i picia. Z takim ekwipunkiem pozostaje już tylko odwiedzić dziadków i zaskoczyć ich swoją brak liczną obecnością. Dzień spędzony w tak licznym gronie najbliższych to prezent, który dla niejednych seniorów znaczy więcej niż inne kosztowności.

Dzbanek miedziany — prezent z charakterem

Z okazji dnia babci i dziadka można podarować swoim ukochanym seniorom coś stylowego, co z pewnością przypadnie im do gustu. Mowa oczywiście o przedmiocie, jakim jest dzbanek miedziany. W związku z tym jest to szczególny dzień, warto zdecydować się na model, który będzie wyróżniał się oryginalnym wyglądem. Ręcznie robiony dzbanek miedziany to także oryginalny przedmiot użytkowy. Wykorzystanie wysokiej jakości miedzi polerowanej do stworzenia takiego naczynia sprawia, że jest ono zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. To właśnie w nim przechowuje się wodę pitną w celu poprawienia jej jakości. Uzdatnia, nasyca oraz oczyszcza ją jonami miedzi, przez co korzystnie wpływa na urodę i zdrowie. Wszystko to sprawia, że taki miedziany dzbanek to doskonały prezent dla dziadków z okazji ich święta.

Piękne chwile na ekranie — pokaz slajdów, który obudzi mile wspomnienia

Niestety niejednokrotnie bliskim dla nas seniorom ulatują gdzieś wspomnienia. Najlepszą metodą na przypomnienie cudownych chwil jest oglądanie zdjęć. Mając nieco wolnego czasu, warto zebrać wyjątkowe zdjęcia i zrobić dla dziadków prezentacje „Chwile, które na zawsze pozostaną w sercu”. Dobrze jest umieścić tam wspólne zdjęcia i to nie tylko te piękne — te najbardziej żenujące za czasów dzieciaka również. To poza wzruszeniem na twarzach kochanych seniorów wzbudzi także radość i szczęście.