Zobacz, czym kierować się przy wyborze bielizny
Zobacz, czym kierować się przy wyborze bielizny
28 marca, 2024
Jaki materiał będzie najlepszy na zasłony? Podpowiadamy
Jaki materiał będzie najlepszy na zasłony? Podpowiadamy
29 marca, 2024

Sprawdź, czy przyda Ci się bielizna termoaktywna

Sprawdź, czy przyda Ci się bielizna termoaktywna

Zastanawiasz się, skąd to zamieszanie wokół bielizny termoaktywnej? W czym może być ona lepsza od zwykłej bielizny? Kto miałby ją nosić i właściwie – dlaczego? A może rozważasz, czy to Ty należysz do grupy osób, których komfort może zależeć od prawidłowo dopasowanej termo bielizny? Przeczytaj artykuł do końca i sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

Czym jest  i do czego służy bielizna termoaktywna?

Bielizną termoaktywną określa się częściej obcisłe koszulki i legginsy, niż części garderoby tradycyjnie nazywane bielizną. Jej główną rolą jest przejmowanie potu produkowanego przez Twoje ciało w trakcie wysiłku fizycznego, a następnie odprowadzanie go do dalszych (zewnętrznych) warstw odzieży, jeśli akurat  je nosisz. Dzięki temu możesz osiągnąć dwa efekty: zapobiec przegrzaniu, zwłaszcza jeśli bielizna jest cienka (ułatwia ona bowiem parowanie) oraz zapobiec wychłodzeniu, zwłaszcza jeśli bielizna jest gruba (wówczas ciepło nie jest wytracane podczas parowania).

Jakie cechy powinna mieć bielizna termoaktywna?

Pożądane cechy zależeć będą od konkretnych zastosowań; można jednak wyszczególnić kilka atrybutów, jakie powinna posiadać dobra bielizna termoaktywna. Ponieważ dla spełniania swojej funkcji musi ona dobrze przylegać do ciała, jednym z ważniejszych jest bezszwowość. Taki sposób szycia sprawia, że poszczególne elementy termo kompletu (koszulka i legginsy) nie obcierają, a noszenie ich jest bardzo komfortowe. Nie obawiaj się ubrań wykonanych z syntetycznych materiałów – w wielu wypadkach sprawdzą się lepiej w odprowadzaniu wilgoci (a nawet w izolowaniu cieplnym), niż naturalne odpowiedniki. Dodatkowy komfort zapewnisz sobie wybierając ubrania z aktywnymi strefami transmisji wilgoci lub posiadające wykończenie antybakteryjne.

Kto skorzysta na noszeniu bielizny termoaktywnej?

Kto skorzysta na noszeniu bielizny termoaktywnej? Można zaryzykować stwierdzeniem, że każdy, przede wszystkim jednak sportowcy i turyści. Wiadomo przecież, że nadmiar wilgoci podczas całodziennej wędrówki to nic przyjemnego. Komfort, jaki zapewnia termo bielizna, dostępna np. w kategorii https://www.trzypiora.pl/bielizna-termoaktywna sklepu internetowego Trzy Pióra docenią także poranni biegacze oraz osoby wykonujące stresujące zawody, np. ratownicy medyczni. Warto wiedzieć, że bielizna termoaktywna sprawdzi się świetnie również na co dzień.