Czy opłaca się trzymać kwiaty na parapecie?
Kwiaty na parapecie – czy warto?
24 stycznia, 2024
Czy opłaca się czekać na wyprzedaże przed zakupem?
Zakupy na wyprzedażach – czy warto czekać na okazje?
24 stycznia, 2024

Zaproszenia ślubne – klasyczne czy oryginalne?

Zaproszenia ślubne - klasyczne czy oryginalne?

Podczas planowania ślubu jednym z kluczowych elementów jest decyzja dotycząca rodzaju zaproszeń. Jakie zaproszenia będą lepszym rozwiązaniem – proste czy oryginalne? W tym wypadku dużo zależy nie tylko od indywidualnych preferencji młodej pary, ale także od charakteru uroczystości. Czym się kierować podczas wyboru zaproszeń?

Zaproszenia ślubne spójne z charakterem przyjęcia

Zaproszenia ślubne muszą być spójne z charakterem przyjęcia. Jeśli planujemy wystawną, elegancką uroczystość w plenerze warto postawić na proste, minimalistyczne zaproszenia. Z kolei zaproszenia o bardziej ekstrawaganckim designie będą dobrym wyborem, gdy przyjęcie jest organizowane w konkretnym stylu. Gdy chcemy zainwestować w zaproszenia, które będą małym dziełem sztuki, trzeba liczyć się z tym, że ich koszt może być wysoki. Styl zaproszeń należy dopasować do dekoracji, stylu organizowanego przyjęcia, a także swojego budżetu. Szeroki wybór zaproszeń ślubnych można znaleźć między innymi w ofercie https://pracowniatadam.pl/pl/c/Zaproszenia-na-slub/90, gdzie dostępne są zarówno zaproszenia klasyczne, jak i bardziej oryginalne.

Klasyczne czy oryginalne?

Dużą popularnością cieszą się zarówno klasyczne, prostokątne zaproszenia w formie kartki pocztowej, jak i takie o niestandardowych kształtach. Tradycyjny format jest elegancki i ponadczasowy, co więcej takie zaproszenia są zazwyczaj łatwo dostępne w drukarniach. Pary szukające bardziej oryginalnych wzorów zaproszeń też mają w czym wybierać, bo na rynku można znaleźć zaproszenia w bardzo ciekawych formach, na przykład takie wykonane na pleksi, rozsuwane, drewniane, lustrzane, czy w formie książeczki. W tym wypadku można wdrożyć własny, kreatywny projekt, który zaskoczy gości. Decydując się na niestandardowe  zaproszenia ślubne, warto pamiętać o tym, że czas ich produkcji może być wydłużony, co więcej na pewno będą droższe od klasycznych.

Zawartość zaproszenia ślubnego

Każde zaproszenie ślubne powinno zawierać podstawowe informacje, takie jak data, miejsce i godzina ceremonii. Warto podać także dokładny adres miejsca, w którym ma odbyć się przyjęcie weselne ze wskazówkami dojazdu. Wiele osób decyduje się również na zamieszczenie informacji dotyczących prezentów ślubnych i obowiązującego dress code’u. Ważna jest również treść zaproszenia. Tradycyjnie zaproszenia ślubne zazwyczaj są utrzymane są w formalnym tonie. Choć coraz więcej par młodych decyduje się obecnie na większą swobodę w formułowaniu tekstu zaproszenia.