Organizujesz domówkę w karnawale O tym musisz pamiętać
Organizujesz domówkę w karnawale? O tym musisz pamiętać
14 stycznia, 2023
Dzień babci i dziadka – wyjątkowy dzień
Dzień babci i dziadka – wyjątkowy dzień
21 stycznia, 2023

5 niezbędnych akcesoriów w gospodarstwie domowym

5 niezbędnych akcesoriów w gospodarstwie domowym

Urządzasz własne cztery kąty i robisz spis gadżetów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w twoim domu? Mimo że lista takich akcesoriów jest długa, to kompletowanie wyposażenia zacznij od podstawowych przedmiotów. Oto, czego nie może zabraknąć w żadnym gospodarstwie domowym!

1. Dobry mop

Podłogi w salonie, kuchni przedpokoju muszą lśnić czystością. Dlatego w twoim domu powinien znaleźć się praktyczny mop. Wybierz model obrotowy, z wymiennymi nakładkami i z elastycznym przegubem. Dzięki temu łatwo pozbędziesz się brudu z każdej podłogi, a w tym także zza kanapy, spod komody.

2. Praktyczna deska do prasowania

Wbrew pozorom także od deski do prasowania zależy to, jak będą prezentowały się twoje ubrania i ile czasu poświęcisz na ich pielęgnację.

Jeżeli zależy ci na tym, aby z odzieży jak najszybciej zniknęły zagniecenia, wybierz model z pokrowcem, który odbija parę i ciepło generowane przez żelazko.  Deska do prasowania z taką technologią znacznie ułatwi ci pielęgnację nawet grubych, naturalnych tkanin – np. lnu czy bawełny.

3. Suszarka na pranie dostosowana do potrzeb domowników

Bez suszarki na pranie ani rusz. Nawet jeśli masz dom z ogrodem, to zimą funkcję suszarni będzie pełnić twoja łazienka lub pralnia. To, w jak duży model zainwestujesz, powinno zależeć od tego, ile osób mieszka w jednym gospodarstwie domowym. Możesz też kupić suszarkę tradycyjną, pionową lub przeznaczoną do montażu na ścianie.

4. Szczotka do odkurzania i szufelka

Nie zapomnij o zmiotce i szufelce, które zawsze warto mieć pod ręką. Dobrym pomysłem jest wybranie szczotki z miękkim, elastycznym włosiem, które będzie doskonale przylegało do podłogi. Natomiast wygodę podczas sprzątania zapewniają szufelki z pokrywą – dzięki takiej konstrukcji śmieci nie rozsypują się.

5. Akcesoria do mycia okien

Do mycia okien wystarczy ci zwykła ściereczka z mikrofibry. Jeżeli chcesz, aby szyby błyszczały, a zarazem stolarka okienna była perfekcyjnie czysta, kup pomysłowo zaprojektowaną myjkę. Wybierz taką, która ma specjalnie wykończone, dłuższe brzegi umożliwiające szybkie mycie całego okna – także ram i narożników.

W czystym i kompleksowo wyposażonym domu mieszka się przyjemniej. –tym pamiętaj o tym, aby także u ciebie znalazł się zestaw niezbędnych akcesoriów.