zabawki-budowlane
Jak wybrać zabawki budowlane na prezent dla najmłodszych?
6 sierpnia, 2021
Wieczne róże w nietypowym wydaniu – pomysły na oryginalną dekorację
1 września, 2021

Co dać dziecku prócz zabawek?

Twój chrześniak lub siostrzenica ma już tyle zabawek, że ledwo mieszczą się w pokoju? Chciałbyś podarować mu tym razem coś bardziej oryginalnego? Możesz podarować ciuszki, ale w te ciężko trafić… Więc może komplet naczyń dla dzieci?

Jaki powinien być pierwszy zestaw naczyń dla dzieci

Jeżeli to pierwsze naczynia dla dziecka, powinny być one przede wszystkim bezpieczne i zdrowe. Najlepszym wyporem są naczynia porcelanowe lub emaliowane, które są bezpieczne i łatwe do utrzymania w czystości. Te jednak także należy kupić od producenta któremu ufamy!

W sklepie internetowym naczynia.olkusz.pl znajdziemy szeroki asortyment naczyń porcelanowych dla dzieci, wśród których znajdziemy topowych, polskich producentów porcelany takich jak Karolina i Lubiana. Naczynia te posiadają piękne, kolorowe nadruki które zachwycą dziecko. Zdobienia są trwałe i wykonane bezpieczną dla dzieci technologią. Komplety naczyń dla dzieci w sklepie Naczynia Olkusz posiadają wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.

Warto zwrócić uwagę także na emaliowane naczynia Emajlo Olkusz. Emalia to powłoka przypominająca nieco szkło. Nie wchodzi w reakcję z żywnością, nie wydziela szkodliwych substancji i jest całkowicie bezpieczna dla dzieci oraz alergików. Dodatkowo naczynie jeśli dziecko upuści je na ziemie nie potrzaska się, jak stałoby się ze szkłem oraz porcelaną.

Dlaczego zestaw naczyń to dobry prezent?

Bardzo wzruszającym momentem dla każdego rodzica jest chwila, kiedy dziecko sięga samodzielnie po łyżeczkę. Nie zabraniajmy mu tego, to bardzo ważny element rozwoju małego człowieka. Kolorowy komplet naczyń zachęci malucha do jedzenia, posiłek stanie się dla niego przygodą, a nie smutną przerwą od zabawy.

Dla dziecka fakt, że dostał swój własny komplet naczyń to także powód do dumy. Wzmacnia to w nim poczucie indywidualizmu i sprawia, że maluch czuje się doroślej. A w końcu kto w dziecięcym wieku nie chciał dorosnąć i zacząć samodzielnie decydować o sobie?