Prezent dla dziecka powyżej 1 roku życia
5 kwietnia, 2017
prezenty-na-baby-shower
Prezenty dla młodej mamy, czyli organizacja baby shower
20 kwietnia, 2017

Jak dobrać prezent na komunię?

Wybór prezentu dla dziecka z okazji pierwszej komunii świętej nie jest taki łatwy. Niektórzy preferują dawanie dziecku w prezencie pieniędzy, jednak niekoniecznie jest to dobry sposób.

Istnieje pewna tradycyjna lista prezentów, które warto podarować dziecku, zwłaszcza jeśli i dla nas jest to przeżycie religijne. Wśród tego swego rodzaju kanonu prezentów dominują złote i srebrne medaliki, grawerowane obrazki, pozłacana (lub nie) Biblia bądź Biblia w specjalnym obrazkowym wydaniu dla dzieci (na pewno bardziej zainteresuje dziecka aniżeli pełne wydanie).

Możemy skorzystać także z mniej religijnych podarków. Dziewczynkę z pewnością ucieszy złoty pierścionek z oczkiem, czy kolczyki, nawet jeśli do ich pierwszego założenia będzie musiała dorosnąć. Ciekawym i kreatywnym prezentem, z którego na pewno skorzysta i chłopiec i dziewczynka są rolki lub deskorolka. Jeśli dysponujemy większą sumą pieniędzy z okazji pierwszej komunii świętej możemy pokusić się na podarunki takie jak komputer, konsola do gier, dobry aparat do robienia pierwszych unikalnych zdjęć. Warto poważnie przemyśleć czego dziecko potrzebuje, na przykład modne jest wręczanie elektroniki, a szczególnie telefonów komórkowych – jeśli dziecko taki posiada ten zakup będzie po prostu nietrafiony.

Nie tylko tematyka jaki prezent jest ważna, ale też gdzie kupować i szukać inspiracji. Pierwsza komunia święta dziecka w rodzinie angażuje naszą kreatywność jak i czas. Jeśli komunia już tuż tuż, aby do minimum ograniczyć czas poszukiwań i wyboru prezentu należy ostrożnie korzystać z Internetu, bo nie mamy po prostu pewności, że przesyłka dotrze na czas. W okresie komunijnym pojawia się wiele promocji, warto jednak kupować u sprawdzonych sprzedawców- pamiętajmy, że za jakiś czas może pojawić się problem z zakupionym sprzętem, solidna firma dotrzyma zobowiązań gwarancyjnych czy serwisu.

Kolejny godny uwagi fakt- super specjalistycznego sprzętu nie powinniśmy kupować dzieciom. Zdecydowanie dzieci w wieku 8-9 lat (kiedy to odbywa się nasza pierwsza komunia święta) nie będą umiały wykorzystać właściwości często dosyć delikatnego sprzętu. Nie wyrzucajmy pieniędzy w błoto. Wartym praktyki sposobem jest po prostu nawiązanie „współpracy” z rodzicami dziecka bądź dzieckiem, które ma przystąpić do pierwszej komunii świętej w celu zweryfikowania potrzeb i marzeń malucha. Najpiękniejszym prezentem jest przecież otrzymanie tego czego pragniemy. Wiele osób uważa to zachowanie za niewłaściwe- jednakże warto zastanowić się czy oby na pewno dwa telefony i 3 medaliki są aktualnie najpilniej potrzebnymi rzeczami. Nikt z nas nie chce dawać nietrafionych prezentów. Prezent przede wszystkim ma sprawić dziecku radość. Dobranie go w dużej mierze zależeć będzie od naszej wiedzy o charakterze dziecka i zainteresowaniach.

Życzenia