Trzy kobiety, czyli „Coraz mniej olśnień” Ałbeny Grabowskiej
9 lutego, 2021
Pomysł na wyjątkowe urodziny dla dziecka
22 lutego, 2021

Jak wysyłać listem życzenia bliskim osobom?

Składanie życzeń bliskim to ważna tradycja, z której nie warto rezygnować. Takie działanie świadczy o tym, że o danej osobie po prostu pamiętamy i nie jest nam obojętne święto, które obchodzi. Ponadto składając życzenia można samemu poćwiczyć chociażby zabawę słowem czy też powspominać wspólne chwile spędzone z daną osobą. Nie każdy jednak może złożyć życzenia osobiście. W takim razie pozostają inne sposoby.

Jak wysyłać listem życzenia bliskim osobom?

Wysyłanie listem życzeń wciąż jest praktykowane i realizowane np. poprzez oddział WER Warszawa. To dobrze biorąc pod uwagę, że wysłanie eleganckiej kartki z ręcznie wypisanymi życzeniami czy też podpisem może być bardziej wartościowe niż wysłanie zdawkowego smsa. Dodatkowo, osoby starsze często jeszcze nie mają telefonów komórkowych bądź też nie umieją się posługiwać nimi w stopniu umożliwiającym używanie mediów społecznościowych. Wysłanie listu z życzeniami będzie, więc w takim przypadku jedyna formą komunikowania się pisemnego.

List można wysłać w zależności od daty nadania jako polecona przesyłka bądź też ekonomiczna. Na pierwszy wariant możemy się zdecydować jeśli zostało już niewiele czasu, a nie chcemy by list doszedł z opóźnieniem. Warto też rozważyć taką formę nadania jeśli miejsce docelowe listu jest za granicą. Druga forma wysyłki jest zdecydowanie tańsza jednak nie jest to przesyłka rejestrowana, co wiążę się z pewnym ryzykiem jako, że nie będzie możliwa opcja śledzenia przesyłki.

Jeśli zastanawiamy się nad wysyłką listu z życzeniami wraz z nieco większym prezentem to może warto zastanowić się nad kurierem. Jest to opcja nieco szybsza, a dodatkowo wszystkich formalności będzie można dopełnić przez internet. Kurier odbierze przesyłkę spod naszych drzwi i dostarczy pod wskazany adres. Wybór firm oferujących przewóz przesyłek jest duży. Oznacza to, że będzie można wybrać odpowiednią dla siebie cenę oraz czas, w którym po przesyłkę zjawi się kurier.

Przeczytaj także poradnik jak adresować kopertę.

O czym pamiętać przed wysłaniem listem życzeń bliskim osobom?

Zanim wyślemy list ważne by pamiętać też o kilku rzeczach, które naszego adresata na pewno ucieszą. Pisząc życzenia nie bądźmy zbyt oficjalni zwłaszcza jeśli znamy bardzo dobrze osobę, której chcemy złożyć życzenia. Odrobina humoru w liście nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie może nawet sprawi, że kartka trafi jako pamiątka do szuflady. Z tego też powodu warto zadbać o szatę graficzną, czyli pisać kształtnymi literami, zadbać o przejrzystość treści, a może nawet pokusić się o dodatkowe zdobienia wykonane ręcznie lub też zakupione.

Inne porady znajdziesz na stronie Porady.org