Projekt prezent – katalog inspiracji prezentowych na każdą okazję
18 czerwca, 2021
Filmy, które każdy powinien zobaczyć
1 sierpnia, 2021

Perfumy z Dubaju na wyjątkowy prezent

pefumy z dubaju

Sporo osób zapoznaje się z perfumami arabskimi, będąc na wycieczce w Dubaju, w Egipcie lub w Tunezji. Choć zapachy te zachwycają przede wszystkim panie, większość perfum orientalnych jest uniseks, zatem mogą ich używać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie da się ukryć, że są one dosyć intensywne, jednak zapach ten nie jest ciężki ani przytłaczający. Obecnie do podstawowych mieszanek bazowych perfum orientalnych dodawanych jest sporo różnorodnych ekstraktów, olejków, które sprawiają, że zapachy te stają się orzeźwiające, idealne na co dzień. Co można jeszcze powiedzieć o perfumach z Dubaju? Czym się charakteryzują, a także, gdzie można dostać oryginalne perfumy arabskie?

Historia perfum z Dubaju

Typowe perfumy arabskie, czy też perfumy z Dubaju jak nazywa się je zamiennie, powstały jeszcze w starożytności, mają zatem aż 5 tys. lat! Wcześniejsze pachnidła były wytwarzane oczywiście typowo do obrzędów religijnych, jednak już wtedy sporo osób zauważyło, że pachną one świetnie, dlatego były również używane po to, by sprawić sobie przyjemność. Już od dawnych lat głównym składnikiem perfum arabskich są olejki pochodzenia naturalnego, wzbogacane innymi składnikami zapachowymi. Nie da się ukryć, że obecnie perfumy z Dubaju nadal stanowią w Europie rarytas, gdyż są unikatowe i bardzo często uważane za ultraluksusowe. Nic dziwnego, ponieważ ich zapach jest niebanalny i nie sposób go podrobić.

Z czego składają się perfumy orientalne?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, głównym składnikiem perfum arabskich są olejki. Dawne receptury tworzenia pachnideł arabskich bazowały głównie na tych składnikach, ponieważ są one nośnikiem zapachowym. Nie da się także ukryć, że składnik ten sprawiał, że perfumy te naprawdę były trwałe. Do dziś używa się właśnie olejków naturalnych drzewno-korzennych. Jeśli zatem uwielbiasz piękne, intensywne zapachy drzewa sandałowego, wanilii, jaśminu, ambry, piżma oud, koniecznie musisz sięgnąć po te zapachy. Obecnie, aby nadać tym pachnidłom nieco orzeźwienia, dodaje się również typowo cytrusowe i kwiatowe ekstrakty, które mają nieco złagodzić ciężki zapach. Dzięki temu perfumy te świetnie sprawdzają się do pracy, na co dzień, a także na wieczorowe wyjścia.

Warto także wspomnieć, że oryginalne perfumy z Dubaju na każdym mogą pachnieć nieco inaczej. Dobrze jest zatem zakupić najpierw kilka próbek, dzięki którym można sprawdzić, czy określony zapach przypadnie do gustu. Perfumy te nakładane delikatnie na skórę, mogą wydzielać różnorodną woń, w zależności od tego, z jakim rodzajem pH skóry wejdą w reakcję. Zapach zmienia się także w zależności od pory dnia pory roku, temperatury panującej na zewnątrz.

Perfumy z Dubaju – dla kogo?

Na pewno zastanawiasz się, dla kogo są takie perfumy? Czy każdy może ich używać? Oczywiście z racji tego, że są to perfumy uniseks, mogą je używać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Bardzo często sięgają po nie osoby, które uwielbiają trwałe i nieco intensywniejsze zapachy wyróżniające się swoją wyrazistością, a także innowacyjnością.

Perfumy arabskie – gdzie kupić?

Jeśli szukasz oryginalnych perfum wprost z Dubaju, proponujemy Ci zakupy w sklepie Al Sheikh stacjonarnie w Poznaniu lub internetowo. W butiku tym znajdziesz unikatowe perfumy orientalne marek, których nie kupisz nigdzie indziej w Polsce. Są to zatem produkty dość trudno dostępne. Perfumy sprzedawane są w niezwykle przystępnych cenach, a także w dwóch pojemnościach, dzięki temu możesz zakupić tester lub pełnowartościowy produkt.

Zapachy orientalne są ewenementem w świecie perfumiarskim, dlatego warto zwrócić na nie uwagę i je przetestować. Ich receptura została opracowana już w starożytności. Produkowane są one na bazie naturalnych olejków i ekstraktów kwiatowo-cytrusowych, jeśli szukasz perfum z Dubaju, chcesz podarować je bliskiej osobie lub przetestować samodzielnie, proponujemy Ci zakupy w sklepie Al Sheikh. Znajdziesz tam niebanalne i oryginalne zapachy przywiezione wprost z Bliskiego Wschodu.