Pięć powodów, dla których meble skandynawskie są tak popularne
14 kwietnia, 2020
Kiedy podawać wino różowe do posiłku?
22 kwietnia, 2020

Prezent dla Twojego psa

Obroże zakładane są psom do treningu, chodzenia na spacery, ułatwienia identyfikacji, a przez niektórych właścicieli po prostu dla mody. Skorzystaj z poniższych opisów, aby znaleźć odpowiednią obrożę dla swojego psa. Poznaj roodzaje obroży i ich zastosowania. Wybierz najlepszą dla swojego pupila.

Obroże tradycyjne
Można wyrazić swój osobisty styl za pomocą różnych obroży dla psów do codziennego użytku. Obroże z metalowymi klamrami lub zatrzaskami są dostępne w różnych materiałach, kolorach i stylach. Wielu właścicieli zwierząt domowych preferuje obroże z klamrą dla silniejszych psów, ponieważ zapięcia szybko zwalniające są zwykle mniej wytrzymałe. Obroże ze skóry są trwałe i rzadziej powodują wypadanie sierści. Zawsze należy upewnić się, że obroża ma plakietkę z aktualnymi danymi kontaktowymi na wypadek, gdyby pies się zgubił.

Kolczatki
Mimo surowego wyglądu wielu trenerów uważa te obroże za skuteczne dla silnych, upartych psów z tendencją do ciągnięcia na smyczy. Kolczatki służą przede wszystkim do korekty zachowań podczas treningu, podobnie jak obroże łańcuchowe. Te obroże dla psów należy stosować niezwykle ostrożnie i nigdy nie pozostawiać psa bez opieki.

Inteligentne obroże
Inteligentne obroże są znacznie bardziej zaawansowane technologicznie niż tradycyjne. Ich możliwości są bardzo duże, poprzez GPS do śledzenia lokalizacji psa, możliwość monitorowania zmian w jego zachowaniu po pomoc w jego szkoleniu. Większość z nich jest kompatybilna z aplikacjami na smartfony, a niektóre są nawet wodoodporne i mają zasięg Wi-Fi.

Obroże martingale
Obroże te, znane również jako obroże półzaciskowe, zapobiegają wyślizgiwaniu się psów z obroży podczas chodzenia na smyczy. Chociaż zaciskają się one za pomocą sznurka smyczy, jest w nich zamontowany mechanizm zatrzymujący, który zapobiega całkowitemu zamknięciu na szyi. Często wykonane z nylonu lub podobnego materiału obroże martingale są dostępne w różnych kolorach i wzorach.

Obroże uzdowe
Obroże te przypominają kagańce, ale mają zupełnie inny cel. Działają bardziej jak uprzęże i mają na celu pomóc psu chodzić na smyczy. Kiedy pies pociągnie za smycz, uprząż spowoduje obrócenie głowy. Jest to nienaturalne i w efekcie oduczy niechcianego zachowania. Przy prawidłowym stosowaniu obroże te mogą skutecznie zniechęcać do ciągnięcia i wspierać inne treningi.

Szelki
Szelki dla psów są zaprojektowane tak, aby można je było umieścić wokół klatki piersiowej i brzucha psa, przechodząc przez plecy. Na górze szelek można przymocować smycz. Niektórzy właściciele psów wolą szelki zamiast obroży, szczególnie dla zwierząt z tendencją do ciągnięcia, ponieważ nie wywierają one nacisku na szyję.

Dokonując wyboru obroży dla psa należy zawsze wziąć pod uwagę jego charakter, styl życia i upodobania, ale również wiek i rasę. Przede wszystkim jednak najważniejszym czynnikiem, który powinien być brany pod uwagę jest cel, dla którego będzie się używało obroży.