Prezent dla Twojego psa
16 kwietnia, 2020
Najpiękniejsze chwile uwiecznione w Instaxie
22 kwietnia, 2020

Kiedy podawać wino różowe do posiłku?

Wina do posiłków są coraz bardziej popularne wśród Polaków. Wino czerwone podaje się do czerwonych mięs, białe do deserów – do czego podawać zatem wino różowe?

Wina do posiłków są coraz bardziej popularne wśród Polaków. Wino czerwone podaje się do czerwonych mięs, białe do deserów – do czego podawać zatem wino różowe? Kiedy jest odpowiednie i jak je podawać? Przeczytaj i sprawdź.

Do czego podawać wino różowe?

Wbrew temu co sądzą niektórzy wino różowe nie jest przypisane do określonej pory dnia. System podawania zależy od potraw oraz okoliczności, jakie okraszają całe wydarzenie. Zatem wina różowe podajemy do:

  • Deserów,
  • Kolacji z owocami morza
  • Do lekkich lunchów
  • Do mięsa białego oraz ryb

Jak widać propozycje podania różowego wina jest wiele, jednak wszystko zależy również od okoliczności. Jeśli zapraszamy na kolację czy obiad osoby lubiące lekkie trunki niekoniecznie słodkie, lepiej zamiast wina różowego podać białe. Jeśli jednak spędzamy wieczór z miłośnikami lekkości i słodyczy – wino różowe będzie doskonałym dopełnieniem.

Podajemy je raczej z lekkimi potrawami takimi jak ryby, owoce morza, białe mięso czy warzywa. Wina różowe doskonale współgrają również z deserami. Podawać można je w kieliszkach z ozdobnymi kryształami lub specjalnymi szklaneczkami. Można wykorzystać je również podczas pikników wlewając je wówczas do specjalnych nietłukących się szklanek.

Jakie różowe wino warto kupić?

Jest wiele pozycji na półkach sklepowych z winami różowymi, jednak nie wszystkie warte są swojej ceny. Prawda jest taka, że wino różowe dobrej jakości możemy kupić już do 30 zł w markecie. Trzeba jedynie pamiętać o poniższych zasadach:

  • Kraj pochodzenia wina oraz kraj butelkowania – jeśli wino pochodzi z RPA ale butelkowane było w Niemczech, oznacza to, że najprawdopodobniej było transportowane z plastikowych beczkach, co znacznie wpłynie na ich smak.
  • Zamknięcie wina – jeśli wino zamknięte jest na korek, to trzeba sprawdzić, czy nie przyjechało do nas z odległego kraju, ponieważ im dłużej było zamknięte na korek, tym większe ryzyko wystąpienia choroby korkowej wina. Wybierajmy zatem bezpieczniejszą opcje zamknięcia – czyli na metalową zakrętkę.
  • Ocena wizualna – może nie pokazuje nam w stu procentach, czy wino jest dobre, czy nie. Jednak już po samej etykiecie i ocenie wizualnej możemy zgadnąć, czy wino będzie w smaku lepsze niż inne.
  • Winiarnia – jeśli na butelce jest informacja, że wino zostało wyprodukowane w naturalnej winiarni, oznacza to że jest EKO. Takie wino nie będzie miało innego smaku od win konwencjonalnych, taka informacja mówi nam jedynie, że wino zostało wyprodukowane zgodnie z ochroną środowiska.