Sale weselne Wadowice – jak je przystroić?
26 listopada, 2018
Życzenia bożonarodzeniowe po angielsku i po niemiecku z tłumaczeniem
17 grudnia, 2018

Prezenty na święta i jak je zapakować? Pomysły i inspiracje

„Prezenty na święta” to chyba jeden z najczęściej powtarzających się tematów grudniowych rozmów. Co sprezentować bliskim? Jak ich zaskoczyć? Co kupić babci i dziadkowi, co rodzicom, a co bratu, siostrze czy partnerowi? Poznaj nasze propozycje na świąteczne upominki.

Prezenty dla kobiet

Oczywiście każdy z wymienionych niżej prezentów może podobać się zarówno kobietom, jak i mężczyznom, jednak są takie przedmioty, które zazwyczaj panie wolą bardziej od panów. Przykładem mogą być chociażby kosmetyki do kąpieli, takie jak sole czy specjalne kule do wanny, a także kosmetyki do pielęgnacji ciała. Szczególnie trafione mogą być kosmetyki naturalne, ponieważ ryzyko, że obdarowana osoba będzie uczulona na jakiś składnik, jest zwykle niewielkie.

Tym, z czego może ucieszyć się wiele kobiet, są zestawy pachnących świec, które nie tylko nadają wnętrzom przytulny klimat, ale też roztaczają w całym domu przyjemną woń. Gorąca kąpiel w towarzystwie aromatycznych świeczek jest tym, co uwielbia wiele kobiet.

Prezenty na święta dla mężczyzn

Jeśli chcesz podarować upominek mężczyźnie, możesz postawić np. na duży, elegancki kubek. Być może wyda Ci się to zbyt banalne, ale w rzeczywistości z dobrze wykonanego kubka na ulubiony napój, ucieszy się wiele osób.

Dobrym prezentem dla wielu panów mogą być także zestawy, składające się z muszek i spinek do koszuli lub muszek i… skarpetek. To świetny prezent dla każdego pana, który lubi wyróżniać się z tłumu.

Panowie lubiący dobre napoje wyskokowe z pewnością ucieszą się z metalowych kostek chłodzących, które nigdy nie topnieją lub z zestawu do otwierania wina.

Upominki dla dziadków i rodziców

Jeśli chcesz podarować rodzicom, dziadkom czy ciociom i wujkom trafione upominki świąteczne, postaw np. na:

  • zestaw kubków,
  • dobrej jakości herbaty lub kawy,
  • obraz ścienny – jeśli znasz gust obdarowywanych osób,
  • zestaw kieliszków,
  • duży koc, pod którym można spędzać zimowe wieczory.

Jak pakować prezenty na święta?

Prezenty na różne okazje (również świąteczne) możesz spakować na mnóstwo sposobów. Jednym z nich jest pakowanie upominków w „szary papier” w naturalnym odcieniu beżu lub brązu. Ten popularny w ostatnich latach sposób pakowania jest nie tylko przyjemny dla oka, ale też ekologiczny!

Uwaga! Pudełko owinięte w prosty papier, przewiązane naturalnym sznurkiem, ozdobione gałązką sosny czy jodły, przyprószone delikatnie brokatem może spowodować, że obdarowana osoba zakocha się w zapakowanej paczce i w ogóle nie będzie chciała jej otworzyć.

Jeśli nie lubisz pakować prezentów samodzielnie lub obawiasz się, że efekt nie będzie zadowalający, możesz oczywiście postawić na ozdobne torebki lub pudełka prezentowe. Prezenty na urodziny, święta czy inne okazje zapakowane w specjalnie przygotowane do tego opakowania prezentują się zawsze elegancko i schludnie.

Zobacz więcej na https://mghome.pl/