Jaką kawę wybrać na prezent?
9 września, 2022
Jaki praktyczny podarunek dla dziecka wybrać? Pomysły na różne okazje
Jaki praktyczny podarunek dla dziecka wybrać? Pomysły na różne okazje
13 września, 2022

5 pomysłów na prezent dla partnerki

5 pomysłów na prezent dla partnerki

Zastanawiasz się nad sprezentowaniem swojej partnerce czegoś wyjątkowego? Chcesz znaleźć pomysł, inspiracje na prezent, który będzie dla niej prawdziwą przyjemnością? Być może akurat wypada jedna z wielu okazji jakie nadarzają się w ciągu roku by właśnie w ten dzień docenić ją w szczególny sposób. Pamiętaj, iż dzień kobiet, Walentynki czy urodziny to nie jedyne okazje, gdzie pomysł na prezent może okazać się przydatny. Prezenty wcale nie muszą dotyczyć wyłącznie sfery materialnej. Liczy się w nich nie tylko to jaki budżet na niego został przeznaczony, jak został on opakowany lub czemu ma on służyć. Otrzymywanie i dawanie prezentów to doświadczenie składające się z naprawdę wielu elementów i to ich odpowiednie, wzajemne połączenie przesądza o sukcesie. Zadbaj o odpowiedni moment, złóż przemyślane życzenia związane z tą okazją, spraw by Twoje starania zostały przez Ciebie przekazane w odpowiedni sposób, z myślą o bliskiej osobie – to właśnie dla niej w końcu stwierdziliśmy, że chcemy to zrobić. Postaw na te elementy, które dadzą Twojej partnerce najwięcej radości.

Postaw na: wydarzenia

Świetnym prezentem bywają te, które trwają dłużej niż jedną chwilę, gdy prezent jest wręczany. Mowa tu o wspólnych wyjazdach, wakacjach, uczestnictwa w wydarzeniach czy koncertach. Gwarantują one niezapomniane, wspólne przeżycia i historie. Podczas ich spędzamy czas razem i uczestniczymy w ważnych dla obojga, bądź jednego z partnerów wydarzeniach – poznajemy się dzięki temu lepiej i ukazujemy, że chcemy być przy danej osobie, wtedy, gdzie ta obecność jest dodatkowo ceniona.

Postaw na: pasje i zainteresowania

Pasje i zainteresowania to także i świetna osobna dziedzina prezentów. Istnieje bowiem wiele możliwości udziału w nich i sprezentowania czegoś ich dotyczących. Mamy tutaj bowiem możliwość pomocy w ich realizacji, dania drugiej osobie wiary w ich realizacje. Szeroka jest oferta kursów i szkoleń tematycznych właśnie to zapewniających. W sytuacji, gdzie partnerka zainteresowana jest tematyką makijażu, strzałem w dziesiątkę może okazać się sprezentowany dla niej kurs na makijażystkę. Jeśli np. zainteresowania partnerki obracają się wokół aktywności fizycznej, ćwiczeń yogi, czemu by nie sprezentować wspólnego kursu wraz z nowym wyposażeniem? A może zamiast yogi odpowiedni będzie trening związany z boksem? Każdy z nas ma swoje indywidualne, personalne zainteresowania, warto dbać o ich rozwój.

Postaw na: pamiątkę

Prezenty mają także znaczenie symboliczne. Wybierając prezent pomyśl o tym jakie może mieć on znaczenie dla partnerki, co można przez niego ukazać, do jakiej wspólnej chwili bądź sytuacji nawiązać. Może także i obecne czasy warte są upamiętnienia poprzez np. biżuterie upamiętniającą wspólne wakacje, kolacje celebracyjną wspólne osiągnięcia lub podsumowanie najlepszych zdjęć z okazji mijającej ważnej dla pary daty.

Postaw na: wspólne chwile

Doświadczenia to także i wspólne wydarzenia, choć nimi być nie muszą. Nie musimy wyjeżdżać na zagraniczne wyjazdy czy uczestniczyć w dużych festiwalach by spędzić wartościowy czas z partnerem czy partnerką. Możemy to zrobić także organizując wspólny dzień, uczestniczyć w lokalnych atrakcjach, zwiedzając nowe miejsca, odkrywając wspólnie nowe restauracje czy nawet spędzając ten czas w domowym zaciszu. Ważne by być w nich razem, można je oczywiście urozmaicić o różne atrakcje czy doświadczenia, lecz nie są one najważniejsze. Czasem największym prezentem jest czyjaś obecność. Zadbaj o nią w tych wyjątkowych dniach – drogi prezent nie zastąpi braku ukochanej osoby w ważnym dla niej dniu. Dopilnuj by w takie dni znaleźć czas dla swojej ukochanej osoby.

Postaw na: nowe możliwości

Podarowanie przedmiotu może jednak być czymś więcej niż zwykłym daniem prezentu z poczucia obowiązku. Może być to także i przemyślana inwestycja pomagająca partnerowi w wprowadzeniu wartościowych udogodnień. Jeśli zauważasz potrzeby swojego partnerki, skarży się ona na pewne trudności lub przeszkody w swoim codziennych czynnościach jak np. chęć podjęcia się jakiegoś hobby, lecz brak odpowiednich przedmiotów lub narzędzi w nich potrzebnych, braki w garderobie, a może niedziałający telefon lub komputer, którego na co dzień używa? Nowe przedmioty mogą być pomocne w wyeliminowaniu tych codziennych trudności, otwierający przy tym nowe możliwości i pokazując, iż partner wsłuchuje się i zauważa istniejące potrzeby.