Co kupić rodzinie na święta?
23 listopada, 2021
12-latki – jak spędzać z nimi czas i nie zwariować? Siła rodzicielskiej więzi
18 grudnia, 2021

5 pomysłów na prezent mikołajkowy dla 2-letniej dziewczynki

sklep dziecięcy

Idealnym prezentem mikołajowym dla dwulatki są przedmioty, dzięki którym może wyrazić siebie. Dobrze sprawdzą się także rzeczy umożliwiające poznawanie świata i rozwijające umiejętności dziecka. Sklep dziecięcy jest miejscem, gdzie znajdziemy prezenty spełniające te wytyczne.

Twórcze działania dwulatki

Dwuletnie dziewczynki to ciekawe świata małe osóbki. W trakcie zabawy z takim dzieckiem przydane okażą się kredki, mazaki czy też farby, dzięki którym można kolorować i malować. To pierwsze rozwija umiejętność koncentracji uwagi poprzez skupienie się na danej czynności. Dziecko nie tylko poznaje kolory, ale także można je zachęcić do rozmowy na temat tego co jest na obrazku. Natomiast rysowanie rozwija kreatywność. Kolejną korzyścią płynącą z tych czynności jest ćwiczenie zdolności manualnych. Początkowe, nieporadne trzymanie kredki czy pisaka zaowocuje w szybszej nauce pisania. Kolejnym prezentem wspomagającym twórcze działanie dziecka są zestawy do ciastoliny. Sklep dziecięcy oferuje szeroką gamę różnych zestawów, więc dla każdej dwulatki bez problemu wybierzemy tematykę, która najbardziej ją interesuje. Zabawa z wykorzystaniem ciastoliny rozwija umiejętności motoryczne, pomaga rozwinąć zmysł dotyku oraz myślenie przestrzenne. Zapewnia wyciszenie oraz zrelaksowanie dziecka.

Sklep dziecięcy jako źródło ciekawych pomysłów

Jednym z ciekawych pomysłów na prezent mikołajkowy z pewnością jest kuchnia. Zabawy z kuchnią cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród dziewczynek, jak i chłopców. Dziecko podczas zabawy uczy się używania sztućców, zastawy oraz garnuszków. W bezpieczny dla siebie sposób oswajają się ze światem dorosłych, a zabawy z pomocą kuchni sprawiają wiele frajdy maluszkom, jak i starszym dzieciom. Jeśli w ramach prezentu kupimy solidną zabawkę, to zapewne posłuży ona kilka lat. W kuchnię także z chęcią bawią się dorośli, dzięki czemu poświęcają więcej czasu na wspólną zabawę. Dodatkowym plusem tego prezentu jest możliwość dokupienia różnych akcesoriów, przez co otwieramy drogę na kolejne prezenty. Dobrym pomysłem z pewnością okaże się także lalka. Aktywuje obszary mózgu odpowiedzialne za umiejętności społeczne, rozwijając przy tym empatię. Dodatkowe korzyści z zabawy z lalką zauważamy podczas pojawienia się w domu następnego dziecka. Wówczas mama może zajmować się noworodkiem, a dwulatka w tym samym czasie zajmuje się swoim maleństwem. Świetnym mikołajkowym prezentem jest rowerek. Pozwala on wypracowywać poczucie równowagi oraz aktywuje dziecko. Sprawdzi się on zarówno w mieszkaniu czy domu, jak i na podwórku podczas cieplejszych grudniowych dni. Posiadając rowerek, dzieci spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu, które jest tak ważne dla małych dzieci. Wybierając zabawki dla dziecka, należy mieć na uwadze, że mózg człowieka do 3 roku życia jest bardzo chłonny, więc najlepszym pomysłem będą wszelakie przedmioty, które wpływają na rozwinięcie możliwości i umiejętności dziecka.